Bağırsakları temizleyen mucize besinler

Konuyu Paylaş

BAĞIRSAKLARI TEMİZLEYEN MUCİZE GİBİ BESİNLER HANGİLERİDİR ? Sevgili melekler mekanı takipçilerimiz,bağırsaklarınızda sorununuz varsa bu sizi hayata dahi küstürebilir. Kabızlıktan ziyade birde hepinizin bildiği gibi zararlı bakteriler sağlığımızı sürekli tehdit ediyor. Alternatif tıbbın revaç gördüğü,insanların organik beslenmeye yöneldiği dönememizde bizlerde sizleri bu konuda bilinçlendirmek istedik. Önceliğimiz tabiki doğal ,bilinçli ve naturel beslenerek vücudumuzu zinde tutmak ..  Kolon olarak da bilinen bağırsaklar, düzgün şekilde temizlenmediklerin de kalp, kanser, sindirim, sinir ve dolaşım sistemi hastalıklarına yol açar. Toksinler ve kimyasal maddeler kolayca kolon ve bağırsak sisteminde birikebilir.Eğer yazımızı okumadan önce sürekli olarak karnınızda şişkinlik söz konusu ise mutlaka KARIN ŞİŞKİNLİĞİNE SON başlıklı yazınızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum melekler.

Uzmanlarımızın önerdiği üzere işte bağırsakları temizleyen mucize besinler:


AVOKADO: Bağırsaklardan toksinlerin atılmasına yardım eder. Vücudu ve bağırsakları temizleyerek, kilo vermeyi kolaylaştırır.

PANCAR: Demir ve kalsiyum deposu pancar, sindirimi kolaylaştırır. Bağırsak ve karaciğeri temizleyerek kabızlığı önler.

LAHANA: Antioksidan özelliğe sahip lahana, sindirim sistemini temizler. Vücuttan toksin atımını destekler.

KEREVİZ: Kereviz ve kereviz tohumları mükemmel kan temizleyicilerdir. Vücuttaki zararlı maddeleri arındırmak için idealdir.

KIZILCIK: Antibiyotik ve antiviral maddeler içerdiği için idrar yollarında kalıcı olabilecek zararlı bakteri ve virüslere karşı vücudu temizler.

KETEN TOHUMU VE KETEN TOHUMU YAĞI: Esansiyel yağ asitleri ve omega-3 deposu keten tohumu ve keten tohumu yağı, vücuttaki birçok temizlik fonksiyonu için gereklidir.

SARIMSAK: Kan ve bağırsaklardaki zararlı bakterileri, bağırsak parazitlerini ve virüsleri temizler. Ayrıca damarlarda zararlı maddelerin birikmesini önler. Kanser hücrelerini etkisiz hale getirir.

GREYFURT: İçerdiği pektin, kolesterolü düşürür, kanı temizler. Ağır metallerin vücuttan ağıtılımı sağlar. Greyfurt mükemmel bir bağırsak ve karaciğer arındırıcıdır.

KALE MARULU: Anti kanser ve güçlü antioksidan bileşenlerden oluşan bu sebze, lif açısından da zengindir. Böylelikle bağırsak sistemini temizlemeye yardım eder.

BAKLAGİLLER: Lifle doludur, bu nedenle kolesterolü düşürmeye, bağırsakları temizlemeye ve kan şeker seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda vücudu kansere karşı korur.

LİMON: Mükemmel bir bağırsak arındırıcısı olan limon, C vitamininin en zengin kaynağıdır. Karaciğerdeki zararlı kimyasalların temizlenmesine yardımcı olur.

SU: Vücuttan zararlı maddeleri atmanın en etkili yolu su tüketmektir. Her gün 8-10 bardak su tüketmek, bağırsakları temizler ve dışkının daha kolay dışarı boşalmasını sağlar.

ELMA: İçerisinde vücudu kolesterol ve ağır metallerden arındıran bir çeşit lif olan yüksek miktarda “pektin” maddesi bulunur. Pektin, toksin oluşumunu ortadan kaldırmaya ve bağırsakları temizlemeye yardımcı olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares