Bel Çektirerek Hamile Kalınır mı Böyle Bir Yöntem Var mı?

Bel Çektirerek Hamile Kalınır mı– Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin başvurabildikleri çok fazla geleneksel yöntem var. Bunlardan biri de bel karın çektirerek hamile kalmak. Öncelikle söyleyeyim arkadaşlar hiç bir şekilde bilimsel bir açıklaması yok. Ama merak edip deneyenler de olabiliyor benim gibi 🙂 Aslında gerçekten hem bebek sahibi olmanın heyecanı hem merak bu tür şeyleri insanlara yaptırabiliyor. Bu genelde şöyle oluyor ki mahallede misafirliğe bir komşuya gidiyorsunuz ve bebeği olmayan biri için bu yöntemi öneriyor şu isimde biri var karın bel çekiyor hamile kalıyormuşsun. İnsan haliyle merak içinde kalıyor hani yaa tutarsa misali. Ama tabii tutarsa sizindir tutmazsa hiç sizin olmamıştır hesabına da geliyor. 4 yıl öncesine kadar ben de merakımdan deneyeyim dedim güvenilir bir arkadaşın aracılığı ile bu işi yapan birini bulduk. Bel çekme işlemini genelde herkes merak eder bizzat yaşamış biri olarak size anlatıyorum.

Bu işi yapana tabii ki para da verdik işin ucunda bebek sahibi olmak vardı. Öncelikle giderken bir parça kumaş kuşak olması için ve sabun istedi kadın bizden. Gittiğimizde kadın bana epey bir masaj yaptı ayaklarımı yukarı doğru tutarak salladı. Rahimde bir kayma varsa bunun düzeleceğini söyledi eskilerde de çok uygulanırmış böyle yöntemler ama bebek sahibi olmakta eskiden bugün ki gibi zor değildi öyle. Neyse sabunlu suyla da masaj yaptı sanıyorum ve sabunu yine kuşakla birlikte karnıma bağladı. Öyle sıkı olmuştu ki yürüyemiyordum bile eve geldiğimde 4 gün o şekilde kuşağı açmadan yatacaktım. İlişki de yazdı reçetemize teyzemiz tabii ki. Ama o ayda sonraki aylarda hüsran oldu sonuç negatifti. Yani aslında şuan dua ediyorum ki belime bir sakatlık olmadı. Çok sonrasında tüp bebek tedavisi ile ikizlerime kavuştum çok şükür ama inanın insanın denemediği yöntem usul kalmıyor. Sırf diyorsun bebeğim olsun da ne olursa olsun. İnsanın gözü kararıyor sanırım 🙂

Hanımlar bir de bele bardak vurma yöntemi var aslında buna hacamat deniyor. Bu şekilde eskidendir kadınlar kadınsal hastalıklara ya da birçok hastalığa da şifa olmuş bir uygulama bu. Hacamatı yapacak kişi steril bir ortamda ve işin uzmanı olması önemli ama. Sırtınızdan belli bir bölgeden damarda kirli kanın çıkması sağlanması işi. Bardak vurulup o bölge uyuştuktan sonra o bölgeye neşter vurup yeniden bardak vurularak o pis kanın çıkması sağlanmakta. Bu yöntemi Peygamber efendimi de uygulatırmış. Yani demenizi tavsiye ederim. Bebek sahibi olamıyorsanız en güzeli önce sorun nerede bunun araştırılması gerekir. Ona göre de tedavi uygulanması önemlidir. Özellikle bu konuda tıp oldukça gelişmiş durumda. Bitkisel kürleri de deneyebilirsiniz özellikle soğan ve incir kürlerini birlikte uygulamak hamile kalmanıza yardımcı olacaktır. Soğan kürü için bu yazımızı tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir