Bilinmesi gereken makyaj hileleri

Konuyu Paylaş

Bilinmesi gereken makyaj hileleri ile makyajınızın daha güzel olmasını sağlayabileceğiniz gibi cilt kusurlarınızı da kapatarak kusursuz  makyaja sahip olabilirsiniz. Tüm kadınların vazgeçilmezi makyaj her yaşta uygulama olarak değişiklik gösteriyor. Ergenlik dönemindeki makyaj sadece pembe rujlardan ve şeftali tonlarında allıklardan oluşuyorsa,20’li yaşlarda ise yerini film artistlerinin ki gibi bir görünüme bırakıyor. Tabi birde bunun yanın da özel günler makyajı var..Günlük makyajın yanısıra özel günler de daha belirgin ve koyu makyajlar tercih edilir.

makyaj hileleri nelerdir
makyaj hileleri nelerdir

30’lu yaşlarda ise makyaj güzel görünmekten çok genç görünme isteğiyle uygulanıyor…
Makyajımızın alt zeminini oluşturan fondöten ,genç yaşlarda ciltteki kusurları örtmek için kullanılır,orta yaşlarda ise kullanılan fondöten risklidir,zamanla oluşan mimik çizgilerini daha çok belirginleştirir.Bu nedenle fondöten kullanırken son derece dikkatli olunmalı yoğun akıcı olmayan fondötenler yerine, ince likit fondötenler tercih edilmelidir. Böylece cilt hem rahatlıkla nefes alabilir, hem de fondötenin kalın dokusu kırışıkların arasına girerek daha da belirgin olmasını engellemiş olur. Daha ileri cilt deformasyonlarında ise, likit de olsa fondöten kullanmamak en iyisi. Renk seçiminde asla cildin doğal rengi dışına çıkılmamalı. Allık seçimine gelince. Mürdüm eriği, koyu kahve, sedefli pembe gibi renkler yerine, göz, saç ve ten renginize uygun olarak seçeceğiniz açık toprak tonlarıyla yüzünüzü gölgelendirip, canlılık kazanabilirsiniz. Allık sürmenin inceliklerine bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.makyaj nasıl yapılır
makyaj nasıl yapılır

Yaşlılık belirtilerinin ilk fark edildiği bölge olan göz çevresi, bu yaşlarda daha özenli bir bakımı gerektiriyor. Özel bir geceye katılacaksanız, cover-stick’in üzerine minik bir fırça yardımıyla süreceğiniz açık renk far, yoğun ışıkta oluşması muhtemel gözaltı morluklarını kapatır. Daha sonra, göz kapağının tamamına sürülen açık renk farla gözlerinizi aydınlatabilir. Son aşama maskara. Kirpiklerdeki topaklaşmayı engellemek için kirpiklerinize önce bir kat pudra sürün. Ayrıca göz rengine göre makyaj önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Merve Özkaynak tarafından paylaşılan makyaj hileleri ile ilgili videoyu izleyerek pratik makyaj hilelerini öğrenebilir ve makyajınızın daha güzel olmasını sağlayabilirsiniz.


Düşük Gözler İçin Makyaj Önerileri 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares