Bunları Yaparak Hamile Kalabilirsiniz

Hamile kalamıyorum ne yapmalıyım ? Hamile kalmanız için yapmanız gerekenleri bir yazıda toplayarak sizlere yararlı bir konu sunmak istiyoruz. Değerli Melekler, Sevgili anne adayları, özellikle değişen Dünya’da beslenme alışkanlıklarımız da değişiyor. Sizler yok deseniz bile, 6 milyarın üzerindeki insanlara kışında domates yedirmek için büyük firmalar tarafından genleri ile oynanan tohumlar üretiliyor. Bir sektör bu aslında. Bundan aklaşık 20 yıl kadar önce Akdeniz bölgesi haricindeki hir bir yerde domates bulunmazdı özellikle kış aylarında.

Zamanla birlikte soğuk iklime dayanıklı ve seralarda yetiştirilecek tohumlar üretildi. Tabiki bunu üreten firmaların tamamı yabancı kökenli, zira malesef üzülerek söylememiz gerekiyor ki, Türkiye’nin bir tohum fabrikası ya da üretim alanı malesef bulunmuyor. Özellikle Dünya sıralamalarında doğurganlığı ve genç nüfusu en fazla olan ülkelerden birisi olmamız münasebeti ile, Dünya Tohum pazarını elinde bulunduran İsrail tarafından üretilen ürünlerde, nasıl bir gen oynaması yapılıyor bilemiyoruz. Türkiye’de bilmiyor zira bu genleri araştıracak bir labaratuar bile bunmuyor. Sadece kendize şunu sorun lütfen sorun, çevremde kanser olanlar fazlalaştı !

Muhtemelen bu sorunun cevabı evet olacaktır. Gebelik bölümünden bizlere çok uzun zamandır ulaşarak sıkıntılarını dile getiren ve cevap arayan kadınlarımızın ortak kanısı şu, ” Artık gebe kalmak kesinlikle zorlaştı ” Evet kızlar malesef böyle. Hani eski Türk Filmlerinde vardı, Coşkun yakalar kıstırır işi bitirir ve kadın kesin hamiledir. 🙂 Hayırdır ya bi kereden bebek mi oluyor ?

Sizler için aşağıdan görseller hazırlamadan önce hamilelik sürecinin planlı bir süreç olması gerektiğinin altını çizmem gerekiyor. Doğurganlıklarımız artık minimum seviyede bunu unutmayın. En fazla da beslenme alışkanlıklarımız ile doğru orantıda oluyor bu. Örneğin şimdi kışın ortasında Migros ya da büyük alışveriş mağazalarından aldığınız domates ne derece güvenli. Oysa tadı harika dimi ? Şekerli gibi ekşi gibi çekirdekli 🙂 Ama çekirdeklerinden tohum alamıyorsunuz. Şimdi diyeceksiniz ki neden domatese taktı bu kadın ! Araştırmalarda hormonlu domateslerin kadınların yumurtlama durumunu son derece düşürdüğü ortaya konmuş. Bir de en fazla kış ya da yazın tüketilen şey olduğundan dolayı domatesi örnek verdik. Haa ben illa domatesten vazgeçemiyorum derseniz kızlar, özellikle yazın tam sıcağında çıkan Bursa Dometeslerinden kışlık konserve yapabilir ve bunu kış boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Dileyenler Domates Konservesi Nasıl Yapılır başlıklı konumuzu inceleyebilir. Bu hususta sizlere neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Eğer Gebelikle ilgili soru soracaksanız Hamilelik Bölümüne bakmanızı tavsiye edebiliriz. Bu bölümden bütün sorularınıza üstelik kayıt olmadan cevaplar bulabilirsiniz. Şimdi sizlere hamileliğinizi nelerin kolaylaştıracağını detaylı şekilde özellikle de galeri halinde anlatmaya gayret göstereceğiz. Aşağıda yer alan resimlere tıklayarak galeride gezebilir ve bütün bilgileri edinebilirsiniz. Bu konu hakkında soracağınız bütün soruları da bizlere konunun altından yorum olarak atabilirsiniz. En kısa sürede doğru bilgilerin, tarafımızdan sizlere verileceğinin garantisini veriyoruz.

HAMİLELİĞİ KOLAYLAŞTIRACAK YÖNTEMLER NELERDİR ?

1- Kilolu bir kadın iseniz acilen kilo vermeyi düşünebilirsiniz.  MELEKLER DİYET BÖLÜMÜ

2- Hamile Kalmayı Kolaylaştıracak yiyecekler tüketebilirsiniz. GEBELİKTE BESLENME BÖLÜMÜ

3- Yumurtlama tarihinizi bilmeniz gerekiyor GEBELİKTE YUMURTLAMA TARİHİ HESAPLAMA

4- İlişki yaşayacağınız günleri kesinlikle boş geçirmeyin planlayın HAMİLE KALINACAK GÜNLER

5- Bitkilerle yapılan kürleri mutlaka deneyin SOĞAN KÜRÜ KULLANANLAR İNCİR KÜRÜ KULLANANLAR 

5 Ana başlıkta topladığımız bu konuların daha detaylı anlatımlarına aşağıdaki görseller yardımı ile ulaşarak bu yararlı konuyu da lütfen sosyal medya aracılığı ile paylaşalım. Hamile kalmanıza bir nebze olsun yardımcı olabilecek ise ne mutlu bize. Lütfen galeride yazanları adım adım kendi hayatlarınızda uygulamaya başlayın. Artık anne olmayı bekleyen ve olamayan tüm kadınlarımızın anne olmasını istiyor ve diliyoruz. Hadi bakalım neler yapılabilir hamilelik için görsellerin altından yazılanlar ile anlayalım bilelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir