Cildiniz kışa hazır mı ?

Kış aylarında azalan nem,kuruyan ve soğuk havanın etkisiyle cildimiz oldukça yıpranır. Özellikle kuru cilt sahibi kişilerin pul pul dökülmeye kadar sıkıntıları olur.Uygulayacağınız basit bir program ile canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.Kış aylarında özellikle daha yoğun nemlendiricili kremler kullanmalı ve cildimize daha sık bakım uygulamalıyız.

Sevgili takipçilerimiz haftada en az 2 kez peeling uygulamalısınız.Çünkü peeling, cildinizi ölü cilt hücrelerinden arındırır ve aynı zamanda derinlemesine temizlenmesini sağlar. Son yıllarda yaygın olarak kullanılmaya başlanan yüz fırçalarıyla da peeling işlemine benzer bir sonuç alabilirsiniz.

This image has an empty alt attribute; its file name is kisin_cilt_bakimi_onerileri-1-532x400.jpg

Yorgun düşen ve altları moraran gözlerinizinde özel bir bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız,Papatya çayını bir pamuk yardımıyla göz altlarınıza kompres yapmalısınız.Pamuğu ılık papatya çayına ıslatın ve gözlerinize yerleştirin. Kompresi 5 dakika uygulayın ve göz çevrenizi kurulayın ve hem yaşınıza hem de cilt tipinize uygun bir göz bakım kremi sürün. Dudaklarınızı nemlendirin. Kışın en çok karşılaştığımız problemlerden biri de dudakların kuruması ve çatlamasıdır. Kuru dudakları nemlendiren rujların yanı sıra doğal yöntemlerle de dudaklarınızı nemlendirin. Bal; bol miktarda glikoz ve früktoz içerir. Cilde yumuşaklık ve nem kazandıran bu maddeler, aynı zamanda dudakların çatlamasını da önler.Cildinize buhar banyosu yapmayı kesinlikle unutmayın değerli hanımlar. Saçlarınız içinde argan ve jojoba yağı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir