Cilt Deliklerine Ne İyi Gelir Öneriler Bizden

Konuyu Paylaş

Cilt Deliklerine Ne İyi Gelir– Cildimiz yıllar geçtikçe yıpranmakta artık o gençlikteki güzel görünümünü yitirmektedir. Özellikle ergenlikte yaşadığınız aşırı sivilceler, yağlı cilde sahip olmak gibi sorunlar yıllar sonra ciltte sorun olarak size dönmektedir. Ben de yağlı bir cilde sahibim benim de yüzümde ufak gözenekler yer almakta ama delik boyutunda olanlar da mevcut olabilmektedir. Durumun önemine göre uzmanların tıbbi müdahalesi de gerekebilmektedir ama ufak gözenekler şeklinde cilt sorunlarına sahipseniz doğal yollarla bu işin üstesinden gelebilirsiniz diye düşünüyorum. Cildinizdeki gözenekler yağlı bir cilde sahipseniz yıllar geçtikçe daha artacaktır. Bu gözeneklere veda etmek daha pürüzsüz bir cilde kavuşmak için sizler için doğal yöntemleri araştırdım. Hanımlar özellikle yaz aylarındayız cildimize bakmak daha bir zor hele ki işte yağlı bir cilde sahipseniz perişan olduğumuzun resmidir.Ciltteki gözenekler delik boyutunda rahatsız ediyorsa sizi bunun için doğal çözüm yerine bir uzmana görünmenizde fayda var. Bunun tedavisi lazer ya da daha başka tedaviler gerektirebilir. Ciltteki daha ufak boyuttaki delikler için ise yumurtanın akını size tavsiye etmek istiyorum. Yumurta akı hem cildi sıkılaştıracak hem de cildin yağlanmasını önleyecek etkiye sahip. Hanımlar yüzlerine neler neler sürüyorlar siz de denemekte fayda olduğunu düşünüyorsanız etkili formüldür. 1 yumurta akına 2 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı yulaf ile karıştırıp yüzünüze sürün 30 dakika bekledikten sonra soğuk su ile durulayın düzenli yaptıkça gözeneklerin azaldığını farkedeceksiniz. Ciltteki deliklere şunlar da iyi geliyor bu yazımıza buyrun..

Bir diğer seçenek karbonat olacaktır arkadaşlarım. Karbonatta da ölü hücrelerden arındıran yepyeni sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. 1 yemek kaşığı karbonata 1-2 yemek kaşığı suyu karıştırın yüzünüze sürün 5 dakika masaj yapın ve ılık su ile durulayın.


 

Limonu ilk anlattığım karışımda da eklemiştik limon güçlü bir c vitamini kaynağı ve hücreleri yenilemek için harika bir meyve. Saf limon suyuna pamuğu batırıp yüzünüze koyun biraz bekleyip pamuğu kaldırın ve yüzünüzde limon suyunun  bekleyip sonra durulayın. Gözenekler için harika bir tercih limon. Organik el yapımı elma sirkesi ile de cildinizi temizlerseniz gözenek oluşumu yağlanma gibi sorunları ortadan kaldırırsınız. Limon kabuğunun tırnak kırılmalarına da iyi geldiğini söylemiş miydim? Salata mı yapıyorsunuz salataya sıktığınız limonu atmadan kabukları ile tırnaklarınızı güzelce ovun daha sağlam güzel tırnaklara sahip olacaksınız. Kadın olmak zor iş arkadaş. Hem bakımlı hem güzel ol hem güzel yemek yap hem temiz ol hem çocuk bak daha da yetmedi erkekleri mutlu et bu ne anacım 🙂 Neyse hanımlar özele girmeden cilteki oluşan delikleri daha fazla büyümeden önlemenin yollarını sizlere sundum hem de doğal yollar tabii. Denemesi size kalmış ama dediğim gibi ciddi boyutlarda cilt delikleriniz varsa doktora görünmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares