Çok Amaçlı Örgü Örtü Modellerinden Seçmeler

Konuyu Paylaş

Örgü Örtü Modelleri– Çok amaçlı kullanabileceğiniz evinizin her köşesinde dekoratif amaçlı sergileyebileceğiniz örgü örtüler örerek çok başarılı işler çıkarabilirsiniz. Örgü örmek sizin için bir keyif ise bu keyifle değişik motifli örgüler örebilir bunları dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Yaz yaklaşıyor aslında örgü örmek biraz daha zorlaşsa da size tavsiyem örgü işlerinizi kışın yapmanız daha mantıklı. Tabii yazın da örgü örülmez diye bir kaide yok. Örneğin yazlığınıza tatile gittiğinizde ya da plajda güneşlenirken örgü örebilirsiniz. Dekorasyonunuzda örgü işler tercih ediyorsanız birazdan sizlerle paylaşacağım modelleri inceleyebilirsiniz. Koltuklarınıza kanepelerinize yataklarınıza motif motif örgü örtüler örebilirsiniz. Örgü örtülerle eviniz daha sıcak bir görünüm sergileyecektir. Aslında yalnız örgü örmek sıkıyorsa sizi dostlarınızla beraber hem muhabbet hem örgü günleri planlayabilirsiniz. Eminim ki arkadaşlarla örgü örmek daha bir zevk verecektir. İlk örneğimiz mavi üzerine beyaz çiçek motifleri olan şık bir tığ işi koltuk örtüsü. Motif motif yaptığınız örgüleri birleştirip yine bu tip örtüler elde edebilirsiniz. Bir bütün şeklinde örmek yerine aslında küçük motifler halinde örmek daha kolay ve zevkli olacaktır.

cicek motifli dekoratif koltuk salicicek motifli dekoratif koltuk sali

Aşağıdaki yatak üzerinde yer alan dantel fileli örgü örtü de çok şık duruyor değil mi? Dilerseniz böyle delikli modeller yapıp altta nevresiminizin rengini ortaya çıkararak daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.Tığ işi ile yapılmış bu şekil örtüler çok fazla çeşiti var galerimizde değişik örneklerini inceleyebilirsiniz.


dekoratif orgu yatak ortusu

dekoratif orgu yatak ortusu

Koltuklarınız gözünüze artık sıradan mı görünüyor? Örgüden yapacağınız şallarla koltuklarınızı baştan tasarlayabilirsiniz. Yine kırlentlerle uyum içinde örerek takım halinde kullanabilirsiniz. Örgü örtüler aynı zamanda mobilyalarınızın erkenden solmasını ve kirlenmesini de önleyecektir. Renk renk desen desen örgü örtüler örebilirsiniz bu tamamen sizin zevkinize kalmış. Dilerseniz daha fazla fikir sahibi olabilmek için koltuk şalları en güzel örgü örnekleri konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

motifli orguden dekoratif koltuk ortusu

motifli orguden dekoratif koltuk ortusu

Sizlere günümüzde en çok tercih edilen örneklerden oluşan ve örülmüş bazı çok amaçlı örtüler göstermek istiyorum. Aranızda model olarak uygulamak isteyenleriniz vardır diye. Model aramak gibi bir detayla uğraşarak hevesinizden uzaklaşmanızı istemem. Sizlere şimdiden kolay gelsin arkadaşlar.

rengarenk dekoratif orgu yatak ortusu

rengarenk dekoratif orgu yatak ortusu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir