Çörekotu ile Zayıflama Yöntemi

Konuyu Paylaş

Çörekotu ile Zayıflama Nasıl Yapılıyor, televizyonlarda diyetisyenler anlatıyor. İbrahim Saraçoğlu anlatıyor. Hemen hemen sabah ve kadın kuşağı programlarının tamamında çörekotunun faydaları saymakla bitmiyor.  Özellikle kadın hastalıklarından rahim iltahabı olan kişilerin kullanmasını şiddetle tavsiye ediyorum. Zayıflamanın yanı sıra nelere iyi geliyor öncelikle sizlere bunlardan bahsetmek isterim. Yoğurt ile birlikte tüketildiğinde yani bir kase yoğurdun içine bir kaşık çörek otu katarak aç karnına yediğinizde zayıflamaya yardımcı oluyor. İştahınızı kapatarak istediğiniz kiloya gelmenizi bir kaç ayda sağlıyor gerçekten işe yarıyor zira bende kullandım kızlar. Özellikle doğum sonrası kilolarımdan kurtulmamda son derece etkili olduğunu söyleyebilirim. Zira bu yoğurt karışımını birde ev yapımı kırmızı biber ile deneyin bakın neler oluyor 😀 

Çörekotunun Yoğurt İle Hazırlanışı: bunun için iki şey gerek kızlar yoğurt ve çörek otu 🙂 Öncelikle belirteyim aç karnına tüketeceksiniz. Bir yemek kaşığı çörekotunu bir kase yoğurt ile güzelce karıştırıyorsunuz ve yoğurdun içine bulaşan çörek otlarını da çiğneyerek yemeye çalışıyorsunuz. Ben ilk yaptığımda midemi bulandırıyordu fakat daha sonra alıştım. Bunu her gün yapın derim ama muhtemelen yapamayacaksınız haftada en az 3 kere sabahları aynı şekilde yapmanız da başlangıç için iyi olabilir. Artı bunun ile ilgili hadisi şerif var Hz. Resulullah’ın belirttiği üzere, çörek otu ölümden başka her derde devadır. Kullanılmasını, Kuran-ı Kerim bile tavsiye ediyor. Kaynak isteyenler için ise  “Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörek otunda onun için bir deva bulunmasın.” [Buhârî, Tıbb 7; Müslim, Selam 89, (2215); Tirmizî, Tıbb 5, (2042), 22, (2071)]


 

 

Yoğurt İle Çörek Otunun Alternatifini deneyin: Eğer yoğrdu sevmiyor iseniz şu şekilde de bu çörek otunu kullanabilirsiniz. Ben, illa sizlere bunu kullandırmak istiyorum kızlar. bir tatlı kaşığı yemeklerden yarım saat önce çörek otunu çiğneyerek yutun ve bol suyla midenize gönderin bununda kesinlikle etkisini göreceksiniz.

Vücuttaki Ödemi Atmanın Yolu Çörekotundan Geçiyor, Vücutlarında sürekli kilo almadığı halde şişkinlik ve ödemden şikayet eden kadınlarımız da yoğurda hemen koyarak yemek yerine, bir kase yoğurt ile karıştırdığı çörek otunu dolapta bir saat bekletip buz gibi yemeliler. Kış ya da yaz farketmiyor, bu şekille hem soğuk olan şeylerin tadını alamazsınız hemde doğru bir iş yapmış olursunuz.

Çörekotu kullanımında dikkat edilecekler, Bunu kullanmaya başladığınızda metabolizmanız buna yavaş yavaş alışacağından dolayı ilk başlarda şikayetleriniz olabilir. Bunlar da aşırı şişkinlik ve tuvalet ihtiyaçlarının sık olması olabilir. Bu tür bir durumda üç beş gün bir hafta ara vererek tekrar başlayabilirsiniz. Bal pekmez tarzı şeylerle tadı güzel olsun diye asla alınmaması gerekiyor. Bu şekilde yaparsanız aksine kilo alırsınız.

Çikolata kistlerine çörekotu ile çözüm: İnternetten yaptığım araştırmada özellikle kadınlarda kistleri olanların mutlaka kullanması gerektiği, çikolata kistlerine çok iyi geldiği yazılmış. Çok fazla yeri araştırarak yazıyorum bu bilgileri sizlere.

Lütfen, sizler için yazdığım bu konumu sosyal medya ve diğer paylaşım alanlarından paylaşalım ki bir çok kadına ulaşsın. İyi birşey yapmış olalım. Sağlıkla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares