Dar oda dekorasyon ipuçlarından bazıları

Konuyu Paylaş

Çocuk odası mobilya tercihlerinizi en fonksiyonel olanlardan yana kullanabilirsiniz.
Çocuk odası mobilya tercihlerinizi en fonksiyonel olanlardan yana kullanabilirsiniz.

Dekorasyonlarınızda dar eviniz varsa dar oda dekorasyonunu nasıl gerçekleştireceğiniz hususunda kararsızlığa düştüğünüz olur.  Bu sorun en çok da çocuk odasında yaşanır. Kıyafetlerin yerleşiminden çocuğunuzun ders çalışacağı masa düzenine kadar her türlü ayrıntıyı nasıl ayarlayacağınız konusunu kendinize dert edersiniz adeta. Dar evlerinizde çocuk odası dekorasyonu gerçekleştirmede üstteki resime baktığınız zaman ne kadar yol gösterici seçeneklerin yer aldığını bire bir görebilirsiniz. Çalışma masası etrafında yer alan kara tahta, farklı depolama alan seçenekleri, çalışma masası, okuma lambası dizaynı, oturma alan zenginliğini sunan mini bir kanepe varlığı, yatak alt tarafında yer alan kıyafetler için çekmeceler ve pencere önü kitaplık ihtiyacını karşılayan mobilya varlığı ile her ayrıntıya cevap veren mobilya dizaynı karşısında hayran kalabileceksiniz.

Dar yatak odalarınızda fonksiyonel dekoratif ürün seçimlerinde bulunabilirsiniz.
Dar yatak odalarınızda fonksiyonel dekoratif ürün seçimlerinde bulunabilirsiniz.

Yatak odalarımızda zaman zaman dar alanlarda yer alabilmektedir. Böyle bir dar yatak odası dekore ederken fonksiyonel ürünleri yerleştirip dar alanda kıpırdanacak alan zenginliğini arttırmaya bakmalıyız. Üst resimde yer alan karavan arkası soyunma alanında giysilerimizi asacağımız aparatif bir askılıklı elbiselik olması işimize gelir. Kitaplık için yatak yan taraflarındaki alan zenginliğini değerlendirme düşüncesi de son derece kullanışlı alanları sunan seçenekler arasında kendini gösterebilecektir. Ayak ucu oturma alanı ve sandık görevinin birleştiği puf seçeneği de son derece kullanışlı alan zenginliğini sunucu rolde tercih edebileceklerimizdendir.Mutfak ve salon dekorasyonlarınızı bütünleyecek oda dekorasyonları oluşturabilirsiniz.
Mutfak ve salon dekorasyonlarınızı bütünleyecek oda dekorasyonları oluşturabilirsiniz.

Mutfağınızda yemek pişirirken salonunuzda oturan çocuğunuzu takip etmek ne kadar fonksiyonel olur değil mi? Dar alanların da kimi zaman avantaj sağlayan yanları vardır. Üst etki resimdeki gibi mutfak- salon dekorasyon bütünlüğü ile elde edilecek ortamlar için salonlarda koltuk tercihinde 2’li ya da 3’li koltuk tercihinde bulunmanız yeterli olabilecektir. Kullanışlı bir orta sehpa tercihi ile dekoratiflik bile yakalayabilirsiniz. Küçük ve hoş bir tv sehpası işlevselliğe cevap olacak şekilde seçilebilir. Yemek masa ve sandalyeleri de mutfak tezgahı ile bütünleşen modellerden ya da katlanabilir modellerden yana tercihte bulunularak seçilebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir