Dekorasyonda eklektik akımın etkisi

Konuyu Paylaş

Hardal renk ve vintage aksesuarlarla eklektik tarz yakalayabilirsiniz
Hardal renk ve vintage aksesuarlarla eklektik tarz yakalayabilirsiniz

Eklektik dekorasyon anlayışında tezatlıkların bir araya gelişi mümkündür. Eski ile yeni bütünleşmesi; kaos ve konstrat çizgilerin yakalanması bu çizgide olmazsa olmazdır. Bu nedenle pek çok kişi eklektik ev dekorasyonu gerçekleştirme üzerinde başarısız olabilmektedir. Uygulamada en zor diye tabir edilen bir ev dekorasyon modeli olduğu için bu uygulamayı tama manası ile gerçekleştirmek biraz cesaret biraz da uyumu yakalamada beceri gerektirir. Yukarıdaki örneğimizde gördüğünüz gibi vintage aksesuarların yer aldığı salon dekorasyonunda hardal renkli kullanılan koltuk takımları ve aynı zamanda ahşap ünite uyumu bir arada yer almaktadır.

 Yaratıcılığınız ile zıt renk bütünleşmesi sayesinde eklektik tarzı odalarınıza yansıtabilirsiniz
Yaratıcılığınız ile zıt renk bütünleşmesi sayesinde eklektik tarzı odalarınıza yansıtabilirsiniz

 

Eklektik tarz uygulaması ile oda dekorasyonumda farklı bir etki yakalamayı arzuluyorum diyen çılgınlar yaratıcılığınıza güveniyor musunuz? Üstte yer aldığı gibi zıt renk kombinlerinden faydalanarak oluşturulan oda dekorasyonunda yaratıcılık ön plandadır. Gri hardal ve turuncu renklerin yer aldığı odada, füme koltuklar ve açık ton perdeye yer verilmiştir. Hiç beklenmedik şekilde çok oyu ve çok açığın yer aldığı bu oda eklektikliğini kanıtlamaktadır. Klasik odaların siyah- beyaz dekor anlayışı gibi uygulanan bu zıt renk kombinleri odalarda beklenmedik etkide farklılık yakalatmaktadır. Duvarın açık tonu ve aydınlatma üniteleri ile mobilyaların koyuluğunu fark ederseniz bu tarz uygulamanın gerektiğini gibi kullanıldığını daha iyi fark edebilirsiniz.


eklektik tarz mobilyalar
eklektik tarz mobilyalar ile ev dekorasyonunda eklektik uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz

 

Farklı renkler olduğu kadar farklı dokularla da eklektik akımı odalarınızda hissettirici ortam oluşturabilirsiniz. Görselde göze çarpan farklı dokuda yastıklar, örtüler ve eklektik akıma paralel olan eklektik mobilya uygulamaları ile yatak odasında eklektik ortam yakalanmıştır. Eski tarz bir giysi depolama alanı gibi kullanılana askılar ve şapkalar ile yeni tarz mobilyanın zıtlığı odada etkili bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Bunu hissettiren renkler ve nostaljik örgü battaniye de yatakta ben burdayım dercesine kendini gösteriyor bize. Eklektik uygulamalar için fikir oluşturacak bu resimler ve size tavsiye ettiklerime ek sorularınız ve yorumlarınız için paylaşımlarda bulunabilirim meleklermekanı takipçilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir