Derya Baykal Baykuş Bere Yapılışı Örnekli

Konuyu Paylaş

Derya Baykal Baykuş Bere Yapılışı– Çocukların çok sevdiği sevimli karakterlerden oluşan yeni örgü modellerinden biri daha tığ işi yapılan, kolay ve eğlenceli, değişik bir baykuş bere yapımının uygulamalı ve açıklamalı olarak yapıldığı videomuzu siz değerli https://www.meleklermekani.com/orgu/ takipçileri için paylaşıyoruz. Çocuklar kullanırken siz de örerken keyif alacaksınız bu modeli. Tığ işi yapmaktan keyif alanlar için çok tatlış bir bere modeli. Çocuklar için bebekler için hatta gençler bile bu bereye hayran kalacaklar. Hem tığla hem de şişle yapılan modelleri sunacağım sizlere. Bu soğuk kış günlerinde hele ki okulların devam ettiği şu aylarda çocuklarınızı sıkıca soğuklardan korumak için hemencecik örebileceğiniz baykuş bereleri çocuklarınızda severek takacaklar eminim ki. Çok sevimli görünüyorlar aslında benim bile alıp kullanasım gelmedi değil hani 🙂

Derya Baykal Baykuş Bere Yapılışı ÖrnekliDediğim gibi şişle ya da tığ ile de örülmüş modeller sunmak istedim sizlere. Hangisi kolayınıza gelirse artık hanımlar. Yukarıda ki model şişle örülmüş yumuşacık çocukların başını yumuşacık saracak bir model. Anlatıma göre 5 ilmek ile başlanıp önce kuyruklar örülüyor. Kuyruklar 25 cm olana kadar örülüyor sonrasında 18 ilmek olana kadar birer ilmek kenarlardan artırılıp 12 sora düz örülür bu kulakları kapatan kısımdır. Bu şekilde iki parça örülüyor. Sonrasında boş bir şişe ördüğünüz bir parça olan 18 ilmekli kulak kısmını geçiriyorsunuz sonrasında araya 24 ilmek alın kısmını oluşturup yine 18 ilmek olan diğer kulak kısmını ekliyorsunuz ve yine 24 ilmeklik arka kısımı da ekleyip bir şişe şapkanın tamamını topluyorsunuz sonra 12 cm düz örmeye devam ediyorsunuz. Kulak kısmına gelinceye kadar sizlere anlattım bundan sonrasını ayrıntılı bir şekilde yazımızın hemen sonundaki videodan izleyebilirsiniz. Örgü severler daha iyi anlayacaklardır ben çok anlamadığım için anlayabildiğim kadarını sizlere anlattım. Bu bereyi bebe yünü 5 numara şiş ile örebilirsiniz.

Derya Baykal Baykuş Bere Yapılışı Örnekli


Tığ işinden baykuş bere yaparken de trabzanlardan bir baykuş bere oluşturabilirsiniz. Modelleri örmekte aslında zorluk yok. Özellikle gözler ve burunu tutturursanız bir baykuş figürü yakalayabilirsiniz sanıyorum. Renk renk baykuşlar yapıp gözlerini burnunu değişik renk kombinasyonları kullanarak örebilirsiniz.

Derya Baykal Baykuş Bere Yapılışı Örnekli Derya Baykal Baykuş Bere Yapılışı Örnekli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares