Derya Baykal Fiyonklu Patik Yapılışını Yazımızın İçeriğinde Bulabilirsiniz

Konuyu Paylaş

Derya Baykal Fiyonklu Patik Yapılışı– Bebekler için patik modelleri örgü modelleri arasın da yer almaya devam ediyor. Derya Baykal bebek patik modelleri bayanların ilgisini çekerek beğeni kazanıyor. Sizler için açıklamalı yapılışı ile birlikte Derya Baykal fiyonklu bebek patik modelininin malzemeleri ile yapılışını sizlere kolay dilden anlaymaya çalışacağım. 

derya baykal fiyonklu patik bitmis haliderya baykal fiyonklu patik bitmis hali

Üst kısım için orta kalınlıkta bir yün ile başlayabilirsiniz. Şiş ölçüsü 5 numara olabilir. Elinizin ayarına göre kalınlık incelik size kalmış. Öncelikle 7 ilmekle işe başlıyorsunuz. Baştan 3 ilmek haroşo 1 ilmek düz, 3 ilmek haroşo örülür ve ortadaki 1 ilmeğin iki tarafından iki sırada bir artırarak 18 diş haroşo örülür. Sağ ve sol diye ikiye ayrılan üst kısım 20 diş haroşodan sonra kesilerek kapatılır.


Taban kısım için 5 ilmekle başlanır 9 ilmek olana kadar artırarak örülür. üst kısma uygun şekilde olduğunda kesilerek kapatılır. 

Fiyonk için 16 ilmekle başanır 14 cm kadar haroşo örülür. Fiyonkun büyüklüğü size kalmış. Ortadan bağlanan fiyonk arkadan dikilir ve bağlanır. Taban ve üst iki kısım birleştirilip dikilir. Fiyonk ise üst kısma dikilir. 

derya baykal fiyonklu patik yapilisi

derya baykal fiyonklu patik yapilisi

Fiyonklu patik örneginin anlatımını sizlere sunduk. Ayrıca sizlere fikir olması açısından galerimizde en güzel fiyonklu patik örneklerini de derledik. Örnekleri inceleyerek sizler farklı modeller yapabilirsiniz. Çocuklarınıza, kendinize evde giymek için çok şık fiyonklu patik yapımı çok kolay. Biraz örgüye merakınız varsa kolaylıkla yapabilirsiniz. Yapacak olan takipçilerimize şimdiden kolay gelsin diliyorum. Patik demişken incili en güzel bebek patiklerini bulacağınız yazımızı incelemenizi çok isterim. 

 

Derya Baykal Bebek Patik Modellerinin Devamı İçin====>TIKLAYINIZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir