Desenli Örgü Modelleri İle Örgüleriniz Daha İlgi Çekici

Konuyu Paylaş

Desenli Örgü Modelleri– Örgüler aslında motiflerle desenlerle daha kendini gösterir. Ben de bu yazımızda örgülerde kullanılan motif ve desenleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Düz örgü yerine bu şık motif ve desenleri örgülerinizde kullanarak daha çekici şık örgüler elde edebilirsiniz. Örgülerde desen oluşturmak için her örgü sever hanımın bildiği artık örgünün önemli noktalarından olan bazı örnekler vardır ki bunlardan biri de pirinç örgüdür. Pirinç örgü örneğine ait bir bayan atkı modeli aşağıda görüyorsunuz. Düz örgüden ziyade bu tip desen verilerek yapılmış bir atkı daha göze hitap eder cinste olmamış mı sizce de?

pirinc orgu modelinden bayan atki modeli
pirinc orgu modelinden bayan atki modeli

Yine örgüde sıklıkla karşılaştığımız bir motif uygulaması da baklava dilimi örneğidir. Baklava dilimi saç örgüsü gibi modeller kazaklarda atkılarda ve daha başka örgü tiplerinde karşımıza çıkar. Aşağıda gördüğünüz bayan kazağı modelinde hem ajur hem baklava dilimi modeli görüyorsunuz. Daha doğrusu ajurdan baklaa dilimi modeli ortaya çıkmış. İlginizi çekebileceğini düşünerek en güzel ajurlu örgü modelleri konumuzu buradan sizlere sunmak isterim.ajurlu baklava dilimli orgu kazak
ajurlu baklava dilimli orgu kazak

Bu son örneğimizde de yaprak desenleri bere üzerinde çok hoş durmuş. Yaprak deseni de örgüye çok yakışan çok zarif görünen bir motif. Örgülerinizde kullanabileceğiniz birçok yaprak deseni örneği var. Biri de işte bu aşağıdaki örnek. Yaprak deseni ile beraber ufak ta olsa ajur da kullanılmış ve hoş bir görünüm oluşmuş.

yaprak desenli orgu ornegi
yaprak desenli orgu ornegi

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares