Detoks Diyeti İle Kaç Kilo Verilir İstenmeyen Kilolara Veda

Konuyu Paylaş

Detoks Diyeti İle Kaç Kilo Verilir– Hanımlar istenmeyen kiloların kökten çözümü için bu yazımıza göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle biz hanımlar çok kilo alırız ve bu kilolarımızdan da oldukça rahatsızlık duyabiliriz. Zaman zaman beslenme tarzından stresten yediğimiz besinlerden bile vücudumuz toksinler biriktirebilir. Hal böyle olunca biriken toksinler zamanla bağışıklık sistemini zayıflatır ve istenmeyen kilolar oluşur. İstenmeyen kilolar da neymiş hanımlar azimli olursanız istenmeyen diye bir şey kalmaz. Yaza daha fit daha sağlıklı ayrıca da toksinlerinden arınmış capcanlı girmiş olursunuz.Hem zayıflayın hem toksinlerden arının ne güzel bir şey ama düşüncesi bile insanı rahatlatıyor. Hele hanımlar yaz gelince istenmeyen kilolardan mayo bikini içine girememek nasıl çıldırtıyor değil mi insanı? O zaman ne yapacağız hem arınacağız hem zayıflayacağız. Detoks diyetlerinde amaç daha çok sebze meyvelerle diyet yapmaktır. Zararlı her şeyden kaçınmak ve özellikle hiç ihmal etmemeniz gereken en az 8 bardak su tüketmek çok faydalı olacaktır. Tabii şunu da belirtmemde fayda var ki diyet programına başlamadan önce mutlaka doktora danışmanızda fayda var. Kafanıza göre yapacağınız bir diyet sağlığınıza zararlı etkisi de olabilir. Tabii zararlı şeyler yemediğiniz taktirde zaten sizlere sunduğumuz diyet programlarının da herhangi bir ilaç takviye gıda ile ilgisi olmadığından sağlığa zararlı olmadığını da belirtmek isterim. Ama öncelikle herhangi bir sağlık probleminiz var mı yok mu incelendikten sonra diyet programına başlamakta fayda var.


Detoks diyetinde sebzeler en büyük dostunuz sizin. Bol yeşil günler sizi bekliyor diyebiliriz detoks diyeti ile. Bol yeşil mevsim salatalar, yoğurt, meyve, yeşil çay gibi gibi. Tabii bunun yanında tuz şeker unu tamamen de hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Bu üç büyük düşman hem kilo alımına hem sağlığınızı tehlikeye atmaya birebirdir. Ayrıca vücutta toksinler biriktirmeye de neden olur. Toksinlerden arındıkça bu detoks diyeti ile daha enerjik daha canlı bir görünüme de kavuşmuş olacaksınız. Yeşil sebzeler özellikle yaz aylarında olduğumuz için şanslı olduğumuzu gösteriyor. Maydonoz, dereotu, roka, kereviz sapı ve daha birçok sebze karışımı yaparak gün içinde tüketebilirsiniz.

Detoks diyetinde önemli olan sıvısız kalmamaktır. Eğer sabah uyanmakta zorluk çekiyorsanız, aşırı stresli bir hayatı olanlar, hareketsiz yaşam sürdürenler detoks diyetine ihtiyaç duyabilir. Tabii detoks zayıflamadan çok biraz da vücudu arındırma olarak adlandırabiliriz. Yemeklerinizde kesinlikle ağır yemekler olmamalı. Sebzeler haşlanmış ya da buharda pişmiş olmalı. Üzerine biraz da zeytinyağı gezirerek harika bir tat elde edebilirsiniz. Yemeklerinizin ara öğünlerinde meyve ya da badem ceviz ile geçiş yapabilirsiniz. Hanımlar daha önce sizler için karatay diyetini sunmuştum dilerseniz bu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir