Doğal yağlar ile yapılan cilt bakımının mucizevi etkisi

Konuyu Paylaş

doğal yağlar ile cilt bakımı
doğal yağlar ile cilt bakımı

Kadınların birbirlerine bakarken inceleme huyları vardır.Bu gerçeği hepimiz biliyoruz.Her kadın cildi parlak ,ışıl ışıl parlayan bir cilde hep özenir.Bakımın ilk göstergesidir.Piyasadaki kozmetik ürünlerine para yatıracağınıza ,aktardan ucuz fiyata alacağınız doğal yağlar ile muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz. Burada size önemli hatırlatmak isteriz ki öncelikle bir cildin bakımı düzenli ve bilinçli bir beslenme alışkanlığınızdan, uyku düzeninizden kaliteli yaşam biçiminizden geçtiğiniz unutmamanızdır. Doğal cilt bakımı çok fazla bütçe istemeyen bir bakım olduğu için son yıllar da bayanlar arasın da oldukça yaygın bir hale gelmeye başlayarak farklı cilt sorunları için aktarların yolunu tutan hanımlar bunun yanın da alternatif tıp ile uygulanan cilt bakımı yöntemlerini tercih ediyorlar.

doğal cilt bakımı
doğal cilt bakımı

Asırlardır kadınların en büyük silahı olan bitkisel doğal yağlar,ciltlerini koruma da yardımcı olmuştur.Doğal yağlar içeriğindeki özel moleküller sayesinde herhangi bir kreme göre cildin daha derin katmanlarına ulaşarak cildin koruyucu bölgesini güçlendirir.Cildimizi yıpratan,parlaklığını söndüren en önemli etkenler,stres,yorgunluk,uykusuzluk,beslenme düzensizliği,sigara,alkol gibi faktörlerdir.

Düzgün,parlak genç bir cilt için üst tabakanın kesinlikle sağlam olması gerekmektedir.Cilt tipine uygun olmayan ürünlerle bu doğal tabaka bozulabilir ve cilde donuk bir görünüm verir. Cildinizin sağlıkla ışıldaması için doğal yağlar içeren ürünleri tercih edebilirsiniz.


Jojoba ve kuşburnu yağlarının besleyici etkisini çoğunuz bilirsiniz.Biberiye yağınında arındırcı etkisi vardır.Bu yağlar ile cildinizi derinlemesine temizler ,güçlendirir ve ışıldayan tertemiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Doğal yağlar ile bakımınızı yaparken avuç içinize 2-3 damla damlatmanız kafidir.Avucunuzda iyice yedirdikten sonra yüzünüze tampon yapar gibi yedirerek uygulayın.

cilt bakımı
cilt bakımı

Cildiniz için doğal bakım yağlarından faydalanmak istiyorsanız öncelikle cildinizi çok iyi tanımanız gerekiyor. Doğal yağı cildiniz için ne konuda kullanacağınız çok önemlidir. Bunun için de sizleri bilgilendirmek adına doğal bakım yağları ve özellikleri hakkın da sizlere gereken bilgileri sunmak istiyoruz.

Biberiye yağı; Cildi zararlı mikroplardan arındır ve derinlemesine temizlenmesini sağlar.

ceviz yağı; Yıpranmış ve kuru ciltlerde yararlıdır.Yaşlılık belirtilerini azaltır,Göz çevresi bakımı için kırışıklarda ve dudak çatlaklarında kullanılır.

Avokado yağı;Kuru ve yaşlı ciltlerde kullanımı uygundur.Cildin bebeksi ve canlı olmasını sağlar.Yaşlılık belirtilerini azaltır.Etkili ve hızlı şekilde ciltde emilir bu sayede kuru cilt tipinde bakım için önemlidir.İçeriğinde A, D, E, B vitaminleri vardır.Ayrıca egzama için bitkisel tedavi olarak olumlu sonuçlar verir.

Çörek otu yağı; Cildi besler ve kuru ciltlerin nemlendirilmesinde kullanılabilir.

Buğday yağı;Kuru, yıpranmış ve çatlayan ciltler için çok faydalıdır.Yüksek miktarda protein ve vitamin içerir.Hücre yenileyici özelliği ile yaralı, yanık ve kırışıklık tedavisinde kullanılır.ayrıca ciltteki doğum lekeleri, güneş lekeleri gibi renk farklılıklarının giderilmesini sağlar.İçeriğindeki E vitamigüçlü bir antioksidan olmasını sağlar.Güneş koruyucu olarak çok iyi bir bakım sağlar.Hamilelik sırasında çatlakların oluşmaması ve giderilmesi içinde kullanılabilir.

Ayçiçeği yağı: Normal ciltler için cildi besler ve canladırır.

Badem (Tatlı) yağı: Tüm cilt tipleri için uygundur cildin nemlendirilmesin de çok etkilidir.Hassas ve kuru ciltlerin yeniden yenilenmesinde ve beslenmesinde etkilidir.

Lavanta yağı;Sivilce tedavisinde bitkisel bir yardımcıdır.hassas ve yağlı ciltlerin bakımına yardımcı olur.

Gül yağı;Cildin temizlenmesinde kullanılır ve tüm cilt tipleri için uygun bitkisel bir yağdır.Cildi yumuşacık ve ferah yapar.

Papatya yağı:Cildi yumuşatır, kaşıntıya faydalıdır, sivilce tedavisinde yararlıdır.Özellikle yağlı ve hassas ciltler için tercih edilir

Havuç yağı:Cildin temizlenmesinde çok etkilidir.Cilt için faydalı vitaminler yönünden çok zengindir.Tüm cilt tipleri için kullanılır.

Portakal yağı; selülitlerin tedavisinde faydalı etkiler gösterir.Sivilceleri kurutur düzenli kullanımda tedavi eder.

Susam yağı;Cildin yaşlanmasını engeller ve cildin uzun süre nemli kalmasını sağlar. omega 9 ve antioksidanlar yönünden zengindir.Mantar enfeksiyonlarının engellenmesinde kullanılabilir.Vitamin ve kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan tırnakların bakımında ve tedavisinde kullanılabilir.

Jojoba yağı:İdeal bir yüz makyajı temizleyicisidir.Göz makyajı temizlenmesindede kullanılır.Kuru ciltlerin bakımında ve nemlendirilmesinde etkilidir.Bacak ve karın bölgesindeki çatlaklarda cildi esnetip olumlu sonuçlar sağlar.Cilt dökülmesi ve yanmasını engeller.Kırışıklıklarda ve çizgilerde azalma sağlar. Akne oluşumunu engeller.

Limon kabuğu yağı;Cildi temizler,besler ve sivilceleri yok eder.Cildi fazla yağdan temizler.Gerginleştirici ve sıkılaştırıcı özelliği vardır.ciltteki mikroplar yok eder.

Zeytin yağı; Cilt bakımı ve saç bakımı için idealdir.Bal ve limon ile karıştırıldığında kırışıklık oluşumunu engeller.dişlere masaj yapıldığında dişleri beyazlatır ve sağlamlaştırır.Saçların beslenmesini sağlar parlak yapar.Pürüzsüz bir cilt için kaya tuzu ile karıştırıldığında harika sonuçlar verir.Kuru ciltler için harika bir nemlendiricidir.

Kayısı çekirdeği yağı: Cildi gerginleştirici özelliği ile kırışıkların yok edilmesinde etkilidir.Yüzün temizlenmesinde kullanılır.Sivilceleri tedavi eder.cildi besleyip canlı görünmesini sağlar.Yaşlılık etkilerini azaltır.Tek başına kullanıldığında güneşe çıkılmamalıdır.

Bu ürünleri hemen hemen tüm aktarcılar da bulabileceğiniz gibi kozmetik ürünler satan mağazalardan da temin edebilirsiniz.

Bitkisel yağlar ile yapılan cilt maskeleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir