Doğru gelin saçı ve makyajı için öneriler

Konuyu Paylaş

gelin başı ve makyajı nasıl olmalı
gelin başı ve makyajı nasıl olmalı

Değerli takipçilerimiz gelin olacağınız gün yaklaşırken tüm telaşınızın arasında kafanızı meşgul eden arkadaşlarınızdan fikir almaya çalıştığınız gelin saçı ve makyajınızın nasıl olması gerektiğine karşı fikir alışverişlerini tüm gelin adayları yapıyor.
Öncelikle değerli gelin adayları gelin makyajınız ten ve göz renginize göre yapılmalı.. Gelin makyajın da en önemli bölüm göz makyajıdır. Eğer koyu bir göz makyajı yapılmışsa dudaklarınızı daha geri plan da tutmak için pastel ve doğal dudak rengi olan rujları kullanmalısınız. Saç renginize uygun tonlarda olmalı..
Sarışın bir gelin adayına göz makyajı için kahve ve turuncu tonları uygun olurken ,dudaklarınıza fuşya ve pembe tonlarında ruj kullanmalısınız.Saç renginiz ise saç modelinizin daha çekici görünmesini sağlayacaktır.
Koyu saç rengine sahip gelinlere topuz saç modelleri yakışırken, kumral ve sarı tonlarında saç renkleri doğal ve dağınık modellerle öne çıkmaktadır. Güzelliğinizin gölgelenmemesi için yılın trendlerini takip etmeli ve düşlerinizdeki gelin başı ile uyumlu bir bir modele karar vermelisiniz. Gelin saç modelinize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken kriterlerden biri de saçınızın uzunluğunu olmalı. Kısa saçlı bir gelin adayıysanız ve gelin topuzları hayallerinizi süslüyorsa düğünden önce saçınızı uzatmaya başlamalısınız.  Gerçi günümüz de kısa saçlı gelin başı modellerinin yanısıra kısa saçlarınıza kaynak, çıtçıt yada postiş gibi uygulamalar ile uzun saçlı gelin başı modellerini kolaylıkla uygulatabiliyorsunuz. Düğüne bir hafta kala cildinizi asla yormamanızı tavsiye ederim ve özellikle fondoten kullanmamanız cildinizin nefes almasını sağlayacaktır. Hatta bununla ilgili cilt bakımına girebilir ve düğüne kadar daha canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Düğün sıcaklara geliyorsa terleyerek makyajınızın akmaması için mutlaka makyaj sabitleyici tercih etmelisiniz. Olası bir kötü görüntüye yol açmamak için kaliteli ve etkili bir makyaj sabitleyici bu işi halledecektir. Makyaj sabitleyici spreyi buradan temin edebilirsiniz.

Saç uzunluğunuzla alakalı olarak önemli olan ikinci unsur gelinlik modelinizin nasıl olduğudur. Örneğin; sırt dekoltesi olan bir gelinlik giyecekseniz topuz modelleri çok uygun olacaktır. Straplez bir gelinlik modeli içinse dağınık bir topuz veya saçlarınızı açık bırakıp yaptıracağınız bukleler dilediğiniz güzelliğe kavuşmanızı sağlayacaktır. Bütün bu önerileri aklınızdan çıkarmadan gelin saç ve makyajınızı yapacak kuaförü aramaya başlayın ve aradığınız uzman kuaförleri bulmak için şehir sayfalarımızı incelemeye koyulun.gelin makyajı trendleri
gelin makyajı trendleri

Dip bir not olarak sizlere tavsiyem, düğünden önce gelin saçı modeli ve gelin makyajı için iyi bir kuaför araştırması yapmalı ve mutlaka prova uygulatmalısınız. Günümüz de birçok gelin adayı akıllıca davranarak son dakka kötü bir süpriz yaşamamak için düğünden önce kendisi için en uygun gelin makyajı ve gelin saçı modelleri için prova yaptırmaktadır. En azından bu olay kuaföre gittiğiniz de nasıl bir sonuç çıkacağını önceden bilmeniz ve içinizin rahat olmasını sağlayacaktır.

 


2016 Gelin Saçı Modelleri İçin Tıklayınız

Çarpıcı Gelin Saçı Modelleri İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir