Doğumdan Sonra Kilo Verme Vücudunuzu Toparlayan Yöntemler

Doğumdan Sonra Kilo Verme– Hamile kalmak çocuk doğurmak kadınlar için yorucu olduğu kadar keyifli bir olay. 9 ay karnınızda bir canlı taşıyorsunuz bunun güzelliği tartışılmaz. Tabii aldığınız kilolar kimi zaman aklınıza takılsa da kimi zaman aman boşver de diyebiliyorsunuz bebeğiniz için. İşte işin asıl yüzü de doğumdan sonra ortaya çıkıyor. Çünkü hamilelikte alınan kilolarla bir dev anası olmuş aynada kendinize bakıyor olabiliyorsunuz. İşte o zaman kadınlar eski formuna dönmeyi çok istiyorlar ve ne yapılması gerektiği konusunu araştırmaya başlıyorlar.

Doğumdan hemen sonra emziren anneler belki kilo vermek yerine kilo alabiliyorlar. Ama emzirme dönemi bittiğinde kilo vermeyi icraata koymak bence daha uygun. Bebeğinizi emzirirken kilo vermek bana pek mantıklı gelmiyor. Ama tabii emziriyorum diye de her şeyi yemenize daha fazla kilo almanıza gerek yok. Bebeğe süt yapan sağlıklı şeylerden yeyip aynı zamanda kilonuzu en azından muhafaza edebilirsiniz. Tabii çoğunlukla emziren annelerin kilo verdikleri de görülmektedir. Doğumdan hemen sonra kilo vermek gibi bir düşünce içine girdiyseniz kendinizi ilk etapta zorlamadan hafif yürüyüşlerle işe başlayabilirsiniz. Hatta yürüyüşe bebeğinizi bebek arabasına koyup birlikte bile çıkmak spor yapmanıza engel değil. Özellikle bol su içmek hem süt oluşumunu artırır hem kilo vermenize yardımcı olur aynı zamanda da toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olur. Evde de ufak ufak egzersizler yapabilir yediklerinize mutlaka dikkat ederek yakın zamanda kilo verip forma kavuşabilirsiniz.

Tabii kilo vermek isterken aynı zamanda bebek bakımını da üstlendiğiniz için yorucu ve bitkin düşebilirsiniz. Size tavsiyem dinlenmeye uykuya vakit bulmalısınız. Meyve sebze ağırlıklı beslenip vücudunuzun direncini korumalısınız. Protein, haftada en az bir kez et yemelisiniz. Ayrıca diyetisyeninizden de yemek listeniz bakımından yardım alabilirsiniz. Ayrıca kilo vermenize yardımcı olacak bazı önerilerim de olacak. Apartmanda asansör yerine merdivenleri kullanmak, araba vasıta yerine yürümek iyi gelecektir. Yine temizlik yapmak çocuğunuzla oyunlar oynamak bile kilo vermenize yardımcı olacak eylemlerdir. Peki siz ünlü isimlerin doğum kilolarından nasıl kurtulduklarını merak ediyor musunuz? Bu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir