Düşük gözler için makyaj hileleri

Konuyu Paylaş

düşük gözler için göz makyajı teknikleri
düşük gözler için göz makyajı teknikleri

Düşük gözler için makyaj hileleri ile sizlerleyim. Sevgili hanımlar,göz yapınız düşük diye sakın üzülmeyin bu sizi biraz üzgünmüş ve yorgunmuş gibi göstersede ,makyaj hileleri ne güne duruyor. Makyajın bana göre en can alıcı noktası göz makyajı bölümüdür. Dikkat çekici bakışlara sahip olmak için göz makyajınızı doğru bir şekil de yapmalı ve en uygun renk tonlarını seçmelisiniz. Gözlerin düşük görünmesinin nedeni göz dış köşesinin normalden çok çok az aşağıda olmasındandır. Sizlere bu görüntüyü tersine çevirecek birkaç öneride bulunacağım.Önce elinize düz bir nesne alın, burnunuzun dış kenarına tam köşeye kalemi yerleştirin ve kalemin diğer teğet noktası gözünüzün dış köşesi olsun. Aynaya bakın ve gözünüzün dış köşesi ve kaş altını hizalayın. Bu sizin makyajınızda asla dışarıya taşmamanız gereken nokta.

göz şekline göre makyaj teknikleri
göz şekline göre makyaj teknikleri

Far sürerkende o noktayı kesinlikle geçmemelisiniz.Eğer ayarı tutturamayacağınızı düşünüyorsanız ,bir para bandını 2-3 cm uzunluğunda kesin gözünüzün dış köşesinden ,kaşınızın dış köşesine doğru yapıştırın ve farınızı rahatlıkla sürün.
İç köşeden göz bebeğine kadar mutlaka daha açık renk sürün. Karıştırma fırçasıyla bandın üzerine de gelecek şekilde koyu rengi sürün.Hepsini güzelce karıştırın. Eyelinerınızı da bandın üzerine gelmesinden endişe etmeden sürün. Bandı kaldırdığınızda sonuç yine kusursuz bir makyaj olacaktır.
Bu görüntüyü daha etkin hale getirmek için beyaz bir far kalem ya da kapatıcı ile bu keskin çizginin tam altına çizeceğiniz bir çizgi onu çok daha etkin hale getirecektir. Gözünüzün dış iç köşesine yani gözünüzün içine ama sadece dış köşeye siyah kalem sürüp maskaranızı yalnızca dış köşede yoğunlaştırırsanız, kaşınızın tam dış tarafının altına aydınlık hatta ışıltılı far sürerseniz ve son olarak yarım kirpik takarsanız gözünüz çok daha kalkık görünecektir.göz şekline göre makyaj yapılışı
göz şekline göre makyaj yapılışı

Metalik makyaj konumuzu sizlerle daha önce paylaşmıştım. Dilerseniz buraya tıklayarak metalik makyaj nasıl yapıldığına dair işinize yarayacak makyaj bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca düşük göz makyajı nasıl yapılır bilgilerini aşağıda sizler ile paylaştığımız videoya göz atarak bilgi edinebilirsiniz.


Yorgun ifadenizi yok edecek makyaj hileleri için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares