Düşük Omuzlu Gelinlik Modelleri Kimlere Yakışır Bilinmeyenler

Konuyu Paylaş

Düşük Omuzlu Gelinlik Modelleri– Gelinlik tercihinde aa bu model çok hoşuma gitti deyip pat diye atlamamak gerekiyor kızlar. Nihayetinde bunu siz belki de hayatınızda bir kez ve bir günün yarısı kadarında üzerinizde taşıyacaksınız. Haksız mıyım ama? Onun için bir gelinlik tercih ederken o modelin sizin fiziğinize tarzınıza uyup uymadığı da çok önemli. Bir önceki yazımızda balık kesim gelinlikler ve kimlere daha çok yakıştığı hakkında da bilgiler sunduk. Şimdi de özellikle 2016 yılının trendlerinden biriydi düşük omuzlu gelinlikler. Bu gelinlik modelleri ve kime yakışır kime yakışmaz bunlar hakkında da sizleri bilgilendireceğiz.Şimdi düşük omuzlu gelinlik modeller kimlere yakışıyormuş bakalım. Sanıyorum genç kızların da en merak ettiği sorulardan biri budur. Acaba bu tarz gelinlik size yakışır mı? Düşük omuzlu gelinlikler tartışmasız romantik ve zarif oldukları kesin. Düşük omuzlu gelinlikler adı üstünde omuzları açıkta bırakan kimi zaman göğüse kadar bir dekoltenin olduğu modellerdir. Eğer dar omuzlara sahipseniz aslında bu gelinlikler tam da sizin tarzınız. Zaten düşük omuzlu gelinliğinizle omuzlarınız ortada kalacak eğer geniş omuzlara sahipseniz çirkin görünüm oluşur. Ayrıca düşük omuzlu gelinliklerde açık kalan gerdanınız için şık ve uyumlu bir takı tercih etmeniz gerekecek.


Düşük omuzlu gelinlikler son derece şık ve tercih edilmesine karşın bazen hareket kısıtlaması da yaşatabilir. Bu yüzden tercih edilen kumaş daha çok yumuşak dantel türü olmalıdır. Size düğün boyunca rahat hareket imkanı sunmalı. Bu gelinlik modeli hemen hemen her konsepte de uyum sağlayan bir modeldir. Özellikle düşük omuzlu gelinliklerde devam eden kollarla daha zarif şık hava yakalayabilirsiniz. Kolların dantel tercih edilmesi ve bileklere kadar devam etmesi hoş bir uyum yakalamaya yardımcı olacaktır.

Düşük omuzlu gelinliklerde v yaka ve düz yaka tipleri vardır. Göğüs dekoltesi ne kadar açılırsa gelinlik kumaşı da sıkı olmalı ki omuzların aşağısında tutturulan omuzlar sağlam dursun. Düşük omuzlu gelinliklerde saç modeli olarak da daha çok topuz tercih edilmeli. Eğer omuzlarınızın net görüntüsünü kırmak için bukleler halinde salık saçlar da tercih edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares