Düz Bir Karına Sahip Olmanın Yolları Yazımızdan Geçiyor

Düz Bir Karına Sahip Olmanın Yolları– İnsan istedikten sonra hiç bir şey engel değil bence. Biraz azim biraz gayret ile aslında insanların başaramayacağı şey yoktur. Zayıflama kilolardan arınma da aslında ilk önce istemeyi azimle başlamayı öngörmekte. Kadınlarda özellikle en rahatsız eden bölge de karındır. Kimisi pantolondan taşan göbek yağlarını bol gömlek tarzı kıyafetlerle gizlemeye çalışır. Kimi de oturduğunda fırtlayan göbeğini elleri ile gizlemeye çalışır. Ama artık gizleme zamanı değil bu rahatsız edici  göbek yağlarınızdan tamamen kurtulup daha düz ve vücudunuzla barışık bir psikoloji içine girmenizdir artık. Bence hanımlar hiç zor değil. Önce biraz kurallara uygun besleneceksiniz. Kuraldan kastım ise ekmeği önceleri iyice azaltmak sonraları ise tamamen kesebiliyorsanız bu daha iyi olacaktır. Ekmek kilo ve yağlanmanın en büyük düşmanı diğer iki düşman ise un ve şeker. Şekerli gıda ve içeceklerden uzak durmanız unlu mamullerden hazır işlenmiş gıdalardan uzak durmak hem sağlığınızı hem kilo vermenizi olumlu bir şekilde etkileyecektir emin olun.

Bir diğer yağ yakma yöntemi tabii ki yediklerinize dikkat ettikten sonra egzersiz. Karının düz olması için hemen aşağıdaki hareketleri yapmak düzenli bir şekilde bunlara devam etmek yüksek oranda karın kaslarınızı çalıştıracak ve düz bir karına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. İlla fit bir vücut için tonlarca para ödemenize de gerek yok aslında basit egzersizler ile harika bir düz karına sahip olabilirsiniz. Artık ne karnınızı gizleme derdi ne de fazla kiloların verdiği sıkıntı kalmayacak. Aşağıda yer alan egzersiz hareketlerini siz de uygulamaya çalışın evde düzenli olarak hatta komşu ya da arkadaşlarınızla toplanın evde takım ruhu ile daha da gayret etmiş olursunuz. Bir diğer önemli kural ise öyle kalitesiz yağlar tüketmeyeceksiniz. Özellikle bildiğiniz bir markanın ya da el yapımı zeytinyağı kullanacak ve böylece diğer işlenmiş yağlar da kilo yapmasına engel olacaksınız.

Sadece karın bölgenizde yağlanma varsa üstteki ve hemen altta gördüğünüz egzersiz hareketleri size fayda sağlayacaktır. Karın bölgesindeki yağları yakacak bu hareketleri düzenli yapmaya özen gösterin. Yine yiyeceklerinize gelirsek sabah ve ara saatlerde normal çay yerine şekersiz yeşil çay içerek zayıflayabilirsiniz. Yeşil çayın yağ hücrelerini küçülttüğünü de söylemeden geçemeyeceğim. Yine pasif bir yaşantınız hareketsiz bir yaşam sürüyorsanız mutlaka hareket katmalısınız. Örneğin hafta sonları yürüyüş ya da her sabah işe yürüyerek gidebilirsiniz. Yürüyüş gerçek anlamda harika bir zayıflama yöntemi size tavsiyem kahvaltı etmeden önce yürüyüş yapıp sonra eve dönüp duş alıp hafif kahvaltı harika bir güne başlama tavsiyesi benden size. Göbek yağlarını eriten kür tarifi yazımızı incelemeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir