En Güzel Ajurlu Örgü Modelleri Burada

Ajurlu Örgü Modelleri– Örgü tutkunları arkadaşlarımız da çok iyi bilirler ki aslında bir örgüyü muhteşem yapan üzerinde kullandığınız desenler ve motiflerdir. Ajur da bu tekniklerden biridir. Ben ajuru örgülere çok yakıştırıyorum. Özellikle baharlık yazlık örgü kıyafetlere çok yakışan bir model. Ajur aslında basit deyimiyle örgü aralarında yer alan boşluklardır. Bunları uzaktan baktığımızda delikler olarak görürüz. Bu boşluklar da örgü yaparken eksiltme artırma yöntemi ile elde edilir. Bakın bu örnekte çok şahane bir motif tercih edilmiş. Ajur tekniği ile bu tip desenler yaparak örgü işlerinizi görsel anlamda zengin gösterebilirsiniz. Bu modelin adına mum alevi deniyormuş arkadaşlarım. Bu desenleri bir yelek üzerinde tam boyutlu şekilde gördüğünüzü hayal ederseniz eminim ortaya harika bir görünüm çıkacaktır.

ajurlu orguden mum alevi modeli
ajurlu orguden mum alevi modeli

Ajurlu örgü yapanlar bilirler ki dikkat isteyen bir örgü tekniğidir. Yanlış yaptığınız anda bu desenler istediğiniz gibi görünmeyecektir. Zor ve dikkat isteyen bu örgü tekniğine yeni başlıyorsanız basit modellerden başlamak en doğrusu olacaktır. Bakın ajurlu örgülere basit bir örnek.

ajur orguden yelek modeli
ajur orguden yelek modeli

Ajurlu örgü modelleri ile her türlü örgü yapabilirsiniz. Yani yelekler kazaklar etekler atkılar şallar dilediğiniz her yerde ajuru kullanarak harika görünümlü örgüler elde edebilirsiniz. Ajurlu örneklere bir de derya baykal örgülerini inceleyerek bakmak istemez misiniz? Derya baykaldan baharlık ve yazlık ajurlu örgüler konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

ajur orguden bayan atki
ajur orguden bayan atki

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir