En yeni örgü battaniye modelleri motif motif

En yeni örgü battaniye modelleri konusunu incelemektesiniz. Battaniyeler soğuk havalarda vazgeçemediğimiz sıcacık tutuşuyla ya da yataklarımıza örtü olarak da kullanabildiğimiz baharlık ve kışlık tekstil ürünlerindendir. Hem küçük hemde büyükler için daima kullandığımız battaniyelerin en yeni örgü modelleri hakkında sizleri de bilgilendirmek istedik. Bu soğuk havalar etkisi geçmeden bence siz de bir tane başlayın. Örgü örmek hem iyi gelecek hem evinize bir şeyler sağlamak sizi mutlu edecektir. Örgü battaniye modellerine ait birkaç yeni örnek te sunmak istiyorum sizlere. Bakalım beğenecek misiniz? İster çocuklarınıza saklayın isterseniz sarılın sarmalanın kışı sıcacık geçirin isterseniz hediye edin size kalmış.

Battaniye olarak koltuk örtüsü şalı olarak kullanabileceğiniz çok güzel el emeği göz nuru battaniyelere hayran kalacaksınız. Özellikle örgü bilmiyor musunuz? Parça parça düz örgü ile ördüğünüz bölmeleri dikerek de bir battaniye yapabilirsiniz. Aşağıda bir örneği duruyor. Bunun daha büyük parçalı olanlarını da yapabilirsiniz. Yatağınız üzerinde otantik bir görünüm için yatak örtüsü olarak da kullanabilirsiniz örgü battaniyeleri. Ama ördüğünüz örgüleri kullanmak ta zor olabilir. İnsan kullanmaya kıyamaz ya hani. Onun içindir belki de taa anneannemizden babaannemizden hatta onların annelerinden örgü modelleri bize hatıra kalması ya da el örgüsü daha dayanıklı olduğundan mıdır acaba?

İşte hiç bir zor kısmı yok. Alacaksınız elinize şiş ve yün ipi düz örgüden kare parçalar öreceksiniz. Hepsini birbirine diktiğinizde ortaya aşağıdaki gibi bir model çıkacak. Ne kadar basit olursa olsun el emeği olmuş bir kere bu eminim beğenilecek siz de seve seve kullanacaksınız. Hem görüntüsü kadar işlevi de önemlidir sanırım bunun gibi sıcak tutacak battaniye tanımam ben. Daha önce paylaştığım bir konu olan tığ işi rengarenk battaniye modellerini de görmenizi de istedim. Arkadaşlarım buradan konumuza ulaşarak hem tığ işi battaniyeleri görebilir hem de yapılışını da görebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir