Ertesi Gün Hapı İle İstenmeyen Gebelikleri Önlemek

Konuyu Paylaş

ERTESİ GÜN HAPI NEDİR NEDEN KULLANILIR : Özellikle eşiniz ya da partrerleriniz ile yaşadığınız, yaşayacağınız hemen hemen bütün tam birleşmelerin ertesinde doğal olarak korunma yöntemi kullanılmıyor ise mutlaka her kadının aklında en son ne zaman adet olmuştum, yumurtlama günüm neydi acaba hamile kalır mıyım ? Hamile miyim ? Ne yapmam lazım gibi bir çok soru doğal olarak gelmekte ve bazen kadınlarımız tam olarak ne yapacaklarını bilmemektedir. Özellikle de ilişki sırasında yırtılan kondom bile başa istenilmeyen dertler ve sorular getirebiliyor. Eğer bir kadın hamile kalmak istemiyor ise ertesi gün hapları tam da bu sırada imdada yetişiyor.

BENİM YUMURTLAMA GÜNÜMDE İLİŞKİM OLDU : Eğer yumurtlama zamanınızı takip ediyor iseniz ve ovülasyon döneminde iseniz mutlak suretle korunma yöntemlerinden birisini kullanmanız gerekiyor. Zira sizen tamda hamile kalacağınız gün, bu gün olmuş olabilir. Tabiki bu hapı sürekli kullanmamanız gerekiyor. Düzenli ilişkilerde düzenli şekilde doğum kontrol yöntemlerini kullanmanızda fayda var.Hiç bir şey yapamamışsanız ve ilişki yaşamış iseniz bu hapı 48 saat içinde kullanmalısınız. Unutmayın ertesi gün hapını 5 gün içinde alabilirsiniz ama en etkili alım şekli ilişkiden sonra kullanmak olacaktır. Neden 5 gün derseniz. Sperm yumurta ile karşılaştığında onu bebeğe dönüştürmek yani döllemek için toplamda 5 güne ihtiyacı var bu bakımdan bu hapı 5 gün içinde kullanabilirsiniz. Daha fazla süre geçti ise kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Bu hap tam olarak spermlerin yumurta ile kapanmasını kesinlikle engelliyor. Korunma yüzdesine yüzde yüze yakın diyebiliriz yani güvenilir şekilde kullanabilirsiniz. Kullandığınızda hamile kalamazsınız. Korunmasız kaldığınızda bunu kullanacaksınız. Bu hap korunma yöntemi değildir bilginiz olsun.


ERTESİ GÜN HAPI DÜŞÜK YAPAR MI : Tabiki hayır bu hap sadece sizi korumaya alacaktır. Kesinlikle ertesi gün hapları düşük veya ona benzer şey yapmaz. Özellikle forum bölümümüze gelen sorularda bu sorulmakta bununda bilgisini sizlere verelim istedim. Düşük, kanama, akıntı vs vs kesinlikle yapmayacaktır. Akıntılarınızı ya da kanamalarınızı bu hapa bağlamayın.

ERTESİ GÜN HAPI DOĞURGANLIĞA ETKİ EDER Mİ : Hayır acil olarak kullandığınız bu haplar sizin için  istenilmeyen gebeliği engelleyecektir. Daha sonraki hayatınızda bebek sahibi olmak istediğinizde olabilirsiniz. Doğurganlığı etkileyecek, ileride bebek sahibi olmanıza engel olacak herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Bu hap ile ilgili sorularınız olur ise lütfen konumuz üzerinden bana ulaşınız. Her türlü slorularınızı kayıt olmadan gerçek isim soyisim kullanmadan bana iletebilirsiniz. Ayrıca lütfen ilgili konuyu sosyal medyalarda paylaşabilir misiniz ?

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares