Eski silikonları sökmede pratik yollar

Eski silikonu sökmek için silikon sökücü kimyasalları kullanabilirsiniz.
Eski silikonu sökmek için silikon sökücü kimyasalları kullanabilirsiniz.

Silikon ıslak zeminlerde sık tercih edilen bir malzemedir. Mutfak, banyo gibi alanlarda tercih edilen silikon malzeme duşkabin ve mutfak tezgahlarının olmazsa olmazıdır adeta. Islak yüzeylerde bu ürün ile gerçekleştirilen dekorda zaman zaman aksamalar oluşabilir. silikonun renginin değişmesi ya da yerinden oynaması durumları mümkündür. Bu durumda ne yapsam diye düşünüp kaygı duyacağınıza yapmanız gereken en önemli nokta olan silikon söküm işlemini bir an önce gerçekleştirmeyi denemek olmalıdır. Silikon sökülürken bazı noktalar vardır ki siz bu noktalara dikkat ettiğiniz sürece çok daha iyi dekorasyon ve silikon değişimi gerçekleştirebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Silikonun kullanımı da sökümü kadar titizlik gerektiren konudur. Dikkatli kullanmadıysanız titiz bir çalışma ile onu söküp yeni bir silikon çekimi ile çok daha kaliteli görünümlere yer açabilirsiniz.

Silikon sökümü sonrası yeni silikon temiz yüzeye dikkatli bir şekilde sürülmelidir.
Silikon sökümü sonrası yeni silikon temiz yüzeye dikkatli bir şekilde sürülmelidir.

Üst resimde baktığınız zaman silikon bakım öncesi ve bakım sonrası nasıl bir değişim olduğu ile ilgili daha detaylı görsel sunum yakalayabilirsiniz. Eski silikon nasıl sökülmeli konusunda silikon cinsine göre silikonu bulunduğu yerden sökme işlemine başlayabilirsiniz. Eski silikonu kaldırırken silikonu yok edici roldeki kimyasal kullanımları yanı sıra kolay çıkan esnek silikon yapısı için keskin bir araç yardımı ile kolay bir şekilde silikon sökümü gerçekleştirebileceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız. Silikonu temizlerken ufak detay kaldığı zaman jilet, kesici aletler, bıçak gibi aparat kullanımları ile bulunan yüzeyi derinlemesine temizleme işlemi gerçekleştirmeyi ihmal etmemelisiniz. son küçük kırıntıları yok ederken ılık su ve süngerin yeşil kısmı ile sürtme işlemi ile yüzeyi tamamen eski silikondan arıtmayı ihmal etmemelisiniz.

Silikonların temizliğinde kimyasal kullanılırsa küf tarzı lekelenmelere sebebiyet verebilir.
Silikonların temizliğinde kimyasal kullanılırsa küf tarzı lekelenmelere sebebiyet verebilir.

Silikon temizliğini gerçekleştirdikten sonra illa ki yeni silikon çekimi yapacaksınız. Silikon çekimi için eski silikondan kurtulmuş olmalısınız. Bu konuya titizlik gösterip yeni silikonunuzu leke tutmayan tarzda tercih etmelisiniz ki üstteki gibi bir görünüm sizin banyonuz ya da mutfak tezgahınız gibi alanlarda hüküm sürmesin. Silikonlarınızdaki kötü görünümlere elveda demeden önce sizinle paylaştıklarımızdan faydalanırsanız temizliğinizi son derece pratik gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir