Evde Yemek Yaparak Ayda 2.000 TL Kazanın

Konuyu Paylaş

Evde yemek yapma işi, Ev hanımlarına ede iş imkanı, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Konya, Kayseri ve tüm şehirlerde evde yemek yapma işi- Sevgili ev hanımı okurlarımız, bugün sizlere kendi ayaklarınızın üzerinde durabilmeniz için çok özel bir ekonomi haberinden söz edeceğiz. Malumunuz hayat şartları gerçekten de çok zor. Durum böyle olunca da ev hanımlarına da elini taşın altına mecburen koymaya başladılar.

ANNELERİMİZ VEFAKAR VE CEFAKAR

Eşinizin aldığı para ancak kiraya, markete ve manava gidiyor. Ne çocuklara doğru dürüst bir harçlık verebiliyorsunuz ne de üst baş alabiliyorsunuz. Birde sizin ve evinizin de ihtiyaçları oluyor. Örneğin en son kendinize ne zaman bir elbise alabildiniz hatırlıyor musunuz? Çok uzun zaman olmuş değil mi? Bu açıdan Türk kadını vefakar ve cefakardır. Kurtuluş savaşında bile sırtında mermi taşımışlardır. Bu açıdan ülkemizde ki tüm annelerin ellerinin öpülmesi gerekiyor.EV HANIMLARI EŞLERİNE YARDIM İÇİN İŞ HAYATINA EL ATTILAR

Şuan maddi sıkıntıdan dolayı,evde helalinden para kazanan yüz binlerce ev hanımı var. Hem ev işlerini yapıp, hemde bir kaç saatini ek işe vererek çok güzel paralar kazanabiliyorlar. Böylece hem çarşı pazar alışverişleri çıkarıyorlar, hem harçlıklarını hemde ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Tabi bu duruma en çok sevinenler de erkeler oluyor. Peki sizlerde hem Müge Anlı izleyerek hemde para kazanmak istemez misiniz?

EVDE YEMEK YAPARAK PARA KAZANMA İŞİ HİT

Bu sıralar evde yemek yaparak para kazanma işi çok revaçta. İnanılmaz derecede para kazanılıyor. Bizlerde bu iş fikrini sizlere sunmak istedik. Özellikle de sizlerde kendi elinizin lezzetine güveniyorsanız mutlaka ama mutlaka değerlendirmelisiniz. Evde oturduğunuz yerden para kazanıyorsunuz. Hatta şuan eşindne bile fazla para kazanan bayanlar var. Peki bu durum nasıl oluyor? Nasıl yemek işinden para kazanılır? O da yazımızın devamında.


Yazımızın ilerleyen kısmında maddeler halinde yemek işine nasıl gireceğinizi ve nasıl para kazanacağınızı noktası virgülüne kadar açıklayacağız. Bu sayede sizler de kısa sürede kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Haydi o zaman yazımızın detaylarına geçiş yapalım.

KESİN KARARINIZI VERİN. GERİ DÖNÜŞ YOK

Arkadaşlar ilk maddemiz çok açık. Yemek işine giriş yapmak istiyor musunuz? istemiyor musunuz? Öncelikle bunun kararını veriniz. Burada girişimci bayanlar zaten ilk anda kendini belli edeceklerdir. Evet ben bu işten para kazanacağım diyorsanız tamam o zaman. Şimdide bu işi eşinize açın ve size destek olmasını isteyin. Arkanızda maddi gücü olmazsa bile eşinizin manevi gücünü hissetmeniz çok önemli.

HANGİ YEMEKLER YAPACAĞINIZI VE NE KADARDAN SATACAĞINIZI BELİRLEYİN

Yanlış duymadınız. Hangi yemekleri yapacağınızı belirleyin. Size bir ip ucu. En fazla giden yemeklerden bir kaçını sayalım; Sarma, Dolma, İçli köfte, börek, mantı ve sulu ev yemekleri.Şimdide bunları fiyatlandırın. örneğin içli köfte tane ile satılırken, sarma ve mantı kilo ile satılır. Esasen burada kendi planınızı çiziyorsunuz. Bu adımda çok önemli.

İLK OLARAK TANIDIK RESTORAN VE LOKANTA VAR İSE HEMEN GÖRÜŞME YAPIN?

Eşinizin tanıdığı veya sizin bildiğiniz bir akrabanızın lokantası olabilir. u durumda muhakkak görüşme yapın. Lokanta sahipleri böyle ev yemeklerini hiç kaçırmazlar zaten. Hem personel çalıştırmazlar hemde sigortalarını ödemezler. Esasen dışarıdan ev yemekleri almak restoran sahipleri için bir avantajdır. hem çeşitliliği artar hemde daha da ucuza mal eder. Bu sistemde lokanta sahibi genelde malzemeleri kendisi verir ve günlük sipariş verir.

Sizlerde bu siparişleri yetiştirirsiniz. Tabi yapacağınız yemeklerin fiyatlarını da en baştan konuşun. Belirleyin yani. Bakın bunun gibi bir iki lokanta ilk etapta bağlarsanız aylık kazancınız en az 1.000 TL olacaktır. Ama tabi ki bununla da yetinmeyeceksiniz. Şimdi diğer maddeye geçelim.

MAHALLELİYE YAYIN VE BROŞÜR BASTIRIN

Arkadaşlar ev yemekleri yaptığınızı ilk balta yakın çevrenizi ve mahallenize yayın. Fiyatlarınızı belirleyin. Ve kendinize mini bir buz dolabı edinin. Elinizin altında hazır mantınız ve sarmanız hazır olsun. Merak etmeyein karı koca çalışanlardan tutun da misafirlere kadar herkes sizi tercih edecektir. Hem ev yemeği, hemde güvenilir bir kişi yapıyor. Kısa zamanda siparişlerinizin ardı arkası kesilmeyecektir. Kim uğraşacak içli köfteyle.

Hemen telefon açıp sipariş vereceklerdir. Bu arada bir de bilgisayardan ufak bir broşür hazırlayın. yemeklerinizin adını ve karşısına da fiyatlarını ve iletişim numarasını da ekleyin. Bu iş için özel bir telefon numarası edinebilirsiniz. Ardından çocuğunuza verin tüm mahallenin kapılarına dağıtsın. Bu yöntem de işinize açacaktır.

FACEBOOK EV INSTAGRAM İLE REKLAM

Arkadaşlar özellikle bu sıralar instagram da ciddi manada satış işleri gerçekleştiriliyor. Sizlerde böyle sosyal takibi bol olan platformlarda yemeklerinizin fotoğrafını çekerek paylaşabilirsiniz. Bu yol ise siparişlerinizi ikiye katlayacaktır. Günlük yemeklerinizin reklamını yapın. Kampanyalar düzenleyin vs. Facebook, twitter ve instagramı muhakkak kullanın.

YORUM BIRAKMAYI UNUTMAYIN

Arkadaşlar bir de sizlere yardımcı olabilmek adına bu site üzerinden de yorum bırakabilirsiniz. Ama lütfen telefon numaranızı falan yazmayınız. Nerede yemek yapabileceğinizi yazın. ilk etapta e-mail ile iletişime geçin. Ardındna kafanıza yatarsa telefon ile de görüşebilirsiniz. Bizler sadece bu konuda yardım etmek istediğimizden dolayı bu yazıyı yazdık. Gelecek yorumlardan da ilgimiz yok. Mutlaka şehrinizi be yapacağınız yemek işlerinizi paylaşın, bakarsınız çok iyi iş anlaşmaları yaparsınız. Ama dediğim gibi temkinli davranın.

İŞLER BÜYÜRSE YAPTIĞINIZ İŞİN RESMİYETİNİ DE ÖĞRENİN

Baktınız işleriniz büyüdü. Çok fazla siparişler alıyorsunuz. O halde bir muhasebeci ile bu işi görüşün. Bu işin resmi boyutunu sizler için halletsin. Bu sayede sigortanız da yatmış olacak. Ayrıca bu işi devam ettirmek istiyorsanız melek kurslarından aşçılık ile ilgili kalfalık ustalık gibi belgelerinizi de almayı unutmayınız. Tabi hijyen eğitimi de almanız şart. Bu arada aşağıda ki konu başlıklarımız da mutlaka inceleyin.

Hanımlar Evde 4 Ay Çalışıp 30 Bin Lira Kazanmaya Ne Dersiniz

Kadınlara özel Devlet Destekli Mikro Kredi Başvuru detayları

Kosgebten hanımlara kredi tüyoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares