Evinizin genişliğine göre boyanız ne kadar boya ile boyanmalı?

Boya alanınıza göre boyanızı kaç kilo alacağınızı hesaplayabilirsiniz.
Boya alanınıza göre boyanızı kaç kilo alacağınızı hesaplayabilirsiniz.

Evimizde değişiklikler yapmak bize enerji verir. Pozitif bir enerji yakalamak için trend renk paletlerine göz atabilirsiniz. Son zamanlarda tercih edilen renklerle son derece şık görünümleri yakalayabilmeniz oldukça kolay. Boya yaparken nelere dikkat edersiniz bilgi sahibi olduktan sonraki aşamada boya uygulaması için sahip olmanız gereken materyalleri edinmek için kaliteli marka mağazaları ziyaret işleminde bulunmanız gerekecektir. Boya rengi araştırmanız, görünümde beklenti karşılamanız için tavsiye edilen desenli rulo kullanımları ya da değişik fırça tercihleriniz ile odalarınızda harika görünümler elde edebilirsiniz.

Boya kullanımınız oda genişliğinize göre değişkenlik arz eder.

Boya yaparken oda alanı hesabını doğru yapmanız doğru kiloda boya almanızda yol gösterici olabilecektir. Boya alanı hesabı nasıl yapılacak ki diyenlerin olduğunu duyar gibiyim. Metrekare olarak oda alanınız ile ilgili bilgi sahibi değilseniz pencere ve kapı bölümlerini ölçüp toplam alandan çıkartarak boyama alanı hesabı yapabilirsiniz. Boyama alanı için ne kadar boya gider hesabı içinde metrekare olarak oda alan boyutunun yaklaşık 3 katı kadar alan boyayacağınızı hesaba katarak boya almanız gerekmektedir. 10 metrekare bir odanız mı var? Yapacağınız tek şey 30 metrekareye yetebilecek boya miktarını almak olmalıdır. Alan boyutunu hesaplarken yanlış hesap çıkartırım diye korkuyorsanız alanı hesaplarken yardım alabileceğiniz kişilerden faydalanma tercihinde bulunabilirsiniz.

 

1238343_f27badb20cc7aebe4608af40f12eebe0_640x640
Boyanızı retüşlerde de yetebilecek miktarda almaya özen göstermelisiniz.

Boya alırken ekonomik miktar önemli değil diyerek çok fazla boya almamalısınız. İlk deneyiminizi yaşayacaksanız küçük kutu ilave boya alabilirsiniz. Oda genişliği olarak 90 metrekarelik bir alanınız varsa ortalama 15 litrelik boya kullanımınız yeterli olacaktır. Odanızda renk değişimi söz konusu ise boya kullanımınız önceki boya renginin açık ya da koyu oluşuna göre değişkenlik gösterecektir. Boya renginiz açık ise 2 kat boya yeterli olacaktır; ama eski rengi koyu renk olan bir oda rengi değişiminde 3 ya da 4 kat boya rengi yeterli olabilecektir. Boya yaparken tabanca kullanımı ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler ilgili linkten faydalanabilirsiniz. Size yardımcı olabilecek tüm öneri ve düşünce paylaşımların adına burada sizleri bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir