Fas tarzı dekorasyon önerilerinden bir demet

Fas tarzı dekorasyon gerçekleştirirken pirinç fenerlerden faydalanabilirsiniz.
Fas tarzı dekorasyon gerçekleştirirken pirinç fenerlerden faydalanabilirsiniz.

Fas tarzı dekorasyon önerisi değişiklik arayışınızda ihtiyaca cevap verebilecek harika bir seçenek olabilir. Birçok mekanda ilgi çekiciliği üzerine toplamayı başarmış olan Fas stili dekorasyonda aydınlatma ürünleri arasında yer alan fenerler seçimler arasında en sık tercih edilenlerdendir. Pirinç fenerler farklı bir ışık ile mekana ayarı bir aydınlık sağlayarak eski tarz dekorasyona ilgi duyanların beğenebilecekleri ortam zenginliğine davetiye çıkarabilmektedir. Yukarıda da göreceğiniz üzere etnik desen ve işleme görünümlerinin yer aldığı duvar kağıtları ortama Fas etkisini kendiliğinden adapte etmiştir. Kırmızı rengin cazibesi de gerek dekor bütünleyici asksesuarlarla gerekse puf modellerinde arar ara geçişlerle ortamda etki sağlayabilmektedir. Kırmızı enerjik bir renk olduğu kadar dekorasyona anlam katan Fas stilinin ben burdayımını kanıtlayan görünümü verici rolü ile ilgiyi üzerine çekmeyi başarabilmektedir.

Suite hotellerde egzotik tarzı anımsatıcı havuzlara yer verilebilir.
Suite hotellerde egzotik tarzı anımsatıcı havuzlara yer verilebilir.

Endonezya ve fas esintisini üzerine toplamayı başarmış pek çok suit hotel ya da pansiyon tarzı mekanı şimdiye kadar fark etmişsinizdir. Üst resimde eklemiş olduğum mekan dekorasyonunda da kendini belli Eden egzotik havuzu ile Fas stilinin burada hakim olduğunu bağırırcasına ilan eden görünüm burada vakit geçirme arzunuzu kamçılayacaktır. Son zamanlarda heves ettiğim Fas stili mekanım olsa bu denli ortama hissettirebilirdi.

Yılbaşı süslemesi tarzı aydınlatma fikirlerine Fas tarzında sıklıkla rastlarız.
Yılbaşı süslemesi tarzı aydınlatma fikirlerine Fas tarzında sıklıkla rastlarız.

Yıldız motifi Fas stilinde en sık karşılaşılan motifler listesindedir. Yılbaşı ağacı süslemesinde karşımıza çıkan bir örnek olan üst resimdeki görünüm aynı zamanda Fas stilinin de bir yansımasıdır. Bu tarz dekorasyonda süslemelerde ayrıca seramik ve Çini uygulamaların gerçekleştirildiği dekor objelerine de sıkça yer verilebilmektedir. Farklılık arayanlar için seçenek olarak sunulabilecek tavan işleme uygulamaları da Fas stilinde Osmanlı görünümü benzeri bir etki ile ortamda lüks görünüme davetiye çıkarabilmektedir. Bu dekorasyon stilinde aynı zamanda antika görünümlü halıları da kullanarak eskiye ait kilimlerle beraber tercihlerinize göre ev dekorasyonunuzda Fas stiline yer verebilme fırsatından faydalanabilirsiniz. Fas tarzı mobilya almak isteyenler içinde yere yakın mobilya tercihinde bulunmaya gayret göstermelerini tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir