Göz Kapağı Sarkmasına Doğal Çözüme Gelin Vatandaş

Göz Kapağı Sarkmasına Doğal Çözüm– Hem kötü bir görünüm sunan hem de artık rahat görüş açımızı kötü etkileyen göz kapağı sarkmaları özellikle ileri yaşlara doğru ortaya çıkmakta. Bundan daha fazla bayanlar rahatsızlık duymakta ve gerek doğal gerekirse de tıbbi müdahale yollarını aramaktadırlar. Anestezili operasyonlardan korkanlar ya da anestezi almaya uygun olmayanlar da artık bunun çözümü için başka çözümler aramaya başladılar. Özellikle farklı cilt tiplerine doğal bakım tarifleri verdiğimiz gibi göz kapağı sarkmalarında da bu doğal yollar izlenebilir. Henüz yaşı genç olanlar bu konu ile ilgilenmeyebilir ama inanın yıllar o kadar çabuk geçiyor ki bir aynaya bakmışsınız ki o eski halinizden eser kalmamış. Yüzünüzün derisi sarkmış göz kapakları sarkmış buna da hepsi yer çekiminin suçu diyemezsiniz herhalde.

Özellikle göz kapakları öyle birden oluşan durum olmadığı için kimisi de bunu farketmeden hayatına devam eder. Ta ki artık gözlerini açmakta zorluk çekiyorsa özellikle göz kapaklarını kaldırabilmek için kaşlar havaya kalkar ve bu daha da yorucu bir durum haline gelir üstelik bu görünüm sizi daha tuhaf yorgun bir görünüme sokabilir. Göz kapağı sarkmalarının en önemli sebebi de yaşlanma durumudur. Özellikle dediğim gibi kimisi bu durumla birlikte yaşarken kimisinin de canını sıkıcı bir durum olabilir. Hatta eğer ki önemli topluluk içinde çalışan biriyseniz bu daha da rahatsız edici ve acilen çözüme kavuşturulması gereken bir işlemi gerektirebilir.

Aslında bilinen bir çözüm yöntemidir şimdi söyleyeceğim uygulama. Hatta herkesin evinde bulunan bir çözüm diyebiliriz. Tabii ki salatalık cilde çok faydaları olan salatalık göz torbalarına göz kapak sarkmalarına da faydaları olduğu doğrudur. Salatalığı buzdolabından çıkardığınız gibi soğuk bir şekilde dilimleyin ve göz kapaklarına yerleştirin. 15-20 dakika kalsın zararı olmayacaktır. Özellikle sarkan cilde de çok faydası olan buz gibi soğuk su. Her sabah aklınıza geldikçe yüzünüzü soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Sarkıkların zamanla toparlandığını görebilirsiniz. Yine beslenmeye dikkat edecek olursak üzüm yaşlanma karşıtı bir meyvedir mutlaka günlük tüketmekte fayda var. Yine yumurta akının da sıkılaştırıcı ve sarkmaları önleyici bir etkisi vardır. Yumurta akını sarısından ayırıp akını bir pamuk yardımı ile göz kapaklarınıza sürmek ve kurumasını beklemek sonrasında ise durulamak zamanla ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Yine c vitamini bakımından zengin kuşburnu çayını demleyip göz kapaklarınızda bekletebilir etkilerini zamanla görebilirsiniz. Göz kapağı sarkmasına hangi krem iyi gelir yazımıza bakmadan geçmeyiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir