Gribe İyi Gelen Bitkisel Karışım Var mı?

Gribe İyi Gelen Bitkisel Karışım– Malum kış kapıda soğukalgınlığı boğaz ağrısı grip nezle her an size de uğrayabilir. Peki grip nezle gibi hastalıklara yakalanmamak ya da daha hafif geçirmek için neler yapılabilir. Aslında kim ister ki her hastalıkta bir ilaç almak işte bu durumda bitkisel yöntemler devreye giriyor. Denenmiş işe yarayan çok fazla örnek var hanımlar beyler. Özellikle küçük çocuklarınızın ilaç almasına gönlünüz hiç razı değildir örneğin öksürmeye başlayan çocuğunuz varsa onun için bir elmayı dörde bölün ve 2 su bardağı suya atın kaynatın soğuyunca içine bir kabuk tarçın atın demleyin ılıyınca da bal karıştırıp çocuğunuza verin gerçekten çok etkili kendi ikizlerimde hep yaptığım bir yöntemdir ve öksürüğü hemen de kesiyor.

 

Peki ya grip oldunuz ne yapacaksınız. Eliniz kolunuz tutmuyor her yeriniz dayak yemiş gibi ağrıyor ilaç almak ta istemiyorsunuz. Özellikle hani o hastalık geceleri artar ya yatarsınız nefes alamazsınız başınız gözlerinizin etrafı bile ağrır işkence dolu o günler gribi işaret eder arkadaşlarım. O halde dikkat kesilin bakın çok etkili bir karışım vereceğim size. İşte en etkili yöntem bal zencefil ve limon karışımı. Limon ve rendelenmiş bir parça zencefil bir cezvede kaynatılır ılımaya bırakılır ılıyınca içine bal karıştırın ve ılık şekilde tüketin. Yine eğer ekşiye dayanabiliyorsanız limon kabuklarını soyun küçük parçalar halinde dilimleyin ve yiyin. Eğer çok ekşi gelirse hafif tuz serpin üzerine gerçekten direnç verici oluyor bilginize. Ayrıca ben kabuklarını soymadan da yiyorum 🙂 Normalde grip en fazla 1 hafta 10 güne kadar geçen bir hastalıktır bu karışımları deneyerek iyileşme sürecini hızlandırabilir halsizlik yorgunluğunuzu en aza indirebilirsiniz. Tabii daha kötü olur hastalığınız uzarsa mutlaka doktora görünmeyi ihmal etmeyin.

Eğer hamile iseniz ve ilaç kullanamıyorsanız size tavsiyem limon yiyin. Çok iyi gelecektir. Bunun dışındaki bitkisel karışımları masum sanmayın hamileyseniz mutlaka doktora danışın. Eğer grip olacağınızı hissediyorsanız hemen ılık bir duş alın ve bol bol sıvı tüketmeyi ihmal etmeyin. Yine nezle grip için en bilinen yöntem de nane limon karışımıdır. İyi gelecek ferahlatacaktır.

One Reply to “Gribe İyi Gelen Bitkisel Karışım Var mı?”

  1. 2gundur hastayım ve emziren anneyim meyan koku Ihlamur elma rezene karanfil cok iyi geliyor ve tavuk suyu yada kemikli et suyu corba birebir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir