Hamileliğinizde beta hcg değerleri ve anlamları nelerdir

Konuyu Paylaş

Beta hcg değerlerine göre hamilelik haftanız
Beta hcg değerlerine göre hamilelik haftanız

Gebeliğinizin başladığını düşündürecek toplam 7 adet olan ve araştırmalar sonucunda ortaya koyulan hamilelikle ilgili belirtilerin tamamını gebeliğin belirtileri ismili konumuzda sizlere detaylı olarak anlatmış, ve bu bulguların olması, aslında hem hamilelik sürecinde olduğunuzun hemde olmadığınızın kanıtı demiştik. Şimdi gebeliğiniz ile ilgil iyaptığınız testlerden aldığınız normal sonuçlara göre ikinci çizginiz silik çıktı ise neler yapmanız gerekiyor onları anlatmaya başlayalım sizlere.

BETA HCG TESTLERİNİ NEREDEN YAPTIRMALIYIM KAÇ PARA ?

Bu testleri yapabilecek nitelikte olan tüm özel hastanelerde, ücrete mukabil yaptırabilirsiniz. Fiyatlar, hastaneler arasında değişkenlik gösteriyor. Muhtemelen yoğunluğa göre 1 saatte sonuç alırsınız. daha erken sonuç için testi, el ayağın kesildiği akşam saatlerinde yapmatırmanız, daha hızlı sonuca ulaşmanız anlamına gelecektir.beta hcg testi örneği

Peki bu testler her yerde doğru söylüyor mu ?


Evet sevgili melekler, aldığınız testin sonuc ne olursa olsun yüzde yüz doğrudur. Unutmamanız gereken, hamilelik ile ilgili hormonu yükseltecek ilaçların alınıp alınmadığı. Genelde ikinci çizgisi silik çıkanlar, testi yanlış yaptıklarından dolayı bhcg testi sonucu da kesinlikle negatif, yani olumsuz çıkıyor. Bunun için testi doğru yapmalısınız. Nasıl derseniz; sabah erkenden yapacaksınız ve testin sonucunda yer alan 5 dakika sonrası bulgu geçerlidir, bekleyerek ikinci çizginin de belli belirsiz çıktığını görürseniz bu emin olun sizi yanıltacaktır. Yinede en net sonucu veren kandan gebelik testidir.

GEBELİK TESTİNİN SONUCUNA GÖRE HAFTALIK HAMİLEĞİNİZİ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Beta hcg testi sonucunda yaptırdığınız değerler ve rakkamsal karşılıkları şu şekildedir.

3. hafta 5 – 130

4. hafta 75 – 2.600

5. hafta 850 – 20.800

6. hafta 4.000 – 100.200

7/12. hafta 11.500 – 289.000

13/16.hafta 18.300 – 137.000

17/24.hafta 1.400 – 53.000

25/40.hafta 940 – 60.000

Konumuz ile alakalı aklınıza takılan her türlü görüş öneri ve sorunları bizlere gönderebilirsiniz, memnuniyetle sizlere cevap vermek için burada olacağımızdan emin olabilirsiniz.

 

12 Replies to “Hamileliğinizde beta hcg değerleri ve anlamları nelerdir”

  1. Değerler 3. Haftadan itibaren verilmiş 1 ya da 2 haftaliksa kan testinde değer gözükmez mı benim adetim 6 gün gecikti test yaptım negatif çıktı yani 1 haftalık ya da 2 haftaliksa gözükmez mi?

  2. Selamlar Güleren

    Bu sonuçlara göre 5-6 haftalık hamile görünüyorsunuz. Tabiki en iyisini sonuca göre değil de ultrasondan bakan hekim bilecektir. Sevgiler hayırlı olsun.

  3. Bugün gebelik testi yaptirdim hcg 25037 çıktı 4 gün önce bu değer 4756 çıkmıştı. Bu normal bir artış mi ?

  4. Merhaba.Bana 07.09.2016 tarihinde embriyo transferi yapıldı.Dün kan testi yaptırdım.B-hcg 10.53 cıktı.Moralim çok bozuk sonuç sizce nasıl. Lütfen yardımcı olur musunuz.

  5. 12 agustosta asilama yaptirmistim ve Bugun test yaptirdim ve degerlerim 5.87 cikti. Fakat gecen hafta ovitrelle asisi yaptirdilar ayrica tup bebek merkezi tarafindan. Doktorum bugun sonucun negatif oldugunu soyledi. Ovitrelle i kullaninca degerlerimin kac olmasi lazim hamile olmak icin

  6. Mrb ben 1düşük 1dış gebelik yaşadıktan sonra tüp bebek yaptım transferden sonraki 13. Günde test yaptıracakken 11.gün kanamam başladı ve test yapıp betam 49 çıktı doktoruma gıttım iğne ve Progestan başladı ıkı gün arayla test yaptırdım düzenli artış oldu önce 108-227-557 en son gittiğimde 250 ye düştü ilaçlarıma dewam etmem söylendi tekrar düşükmü yapıyorum bir cvp verırmısnz ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir