Hangi Günler Hamile Kalmak İçin Uygun Gebe Kalmak İçin Nokta Atış

Konuyu Paylaş

Hangi Günler Hamile Kalmak İçin Uygun– Evlendiniz ve artık aileye yeni bir üyenin katılması için hazırsınız anne baba olarak. En önemlisi öncelikle konuşulup iki tarafın da böyle bir şeye hazır olup olmadığı anlaşılmalıdır. Hazır olunduğunda artık bu durumda cinsel hayatınızı biraz daha düzene koymak daha sağlıklı beslenme sağlıklı yaşama zararlı alışkanlıklardan uzak durma, stres sıkıntılardan yorgunluklardan uzak durmak çok iyi olacaktır. Şimdi en önemli kısıma gelecek olursak o da tabii ki kadınların ajanda tutup adet döngülerini kontrol etmesi olacaktır. Çünkü hamile kalabilmek için adet döngünüze bağlı olarak yumurtlama zamanı çok önem arz etmektedir. Nasıl yumurtluyorum yumurtladığımı nasıl anlarım için bu yazımızı inceleyebilirsiniz hemen. Bebek sahibi olmak aslında hiç kolay değildir hem bu süreç hem bunun sonrası için gerçek anlamda hazır olmalısınız. Hazır olmayan özellikle anneler bunun sıkıntısını çok yaşarlar. Ben anne olabilir miyim art ve eksileri yazarak ne kadar hazır olduğunuzu ölçebilirsiniz.Bir bebeğiniz olsun istiyorsunuz artık ama nasıl olacağına dair pek bilginiz yok. Örneğin hamileliğinizin şansını artıracak günleri tespit etmek gerekiyor. Bunu da adet döngünüzü kayıt ederek hesaplayarak bulabilirsiniz. Kadınlar ayda bir kez adet olur ve bu kanama bir yumurtanın olgunlaşması ve çatlaması sonucu oluşur. Adet kanaması biter ve yumurtalarınız yeniden olgunlaşır bir tanesi tam olgunlaşarak yumurtalıktan fırlatılır çatladığı andan itibaren 24 saat canlı kalabilen yumurta sperm ile buluşursa döllenme olur. İşte adetinizin ortalarında oluşan yumurtlama ile hamilelik şansınız artar. Tabii bu başarının en yüksek olduğu 24 saattir ama sperm hücreleri 3 gün canlı kalabilmekte siz yumurtlama öncesi de ilişki yaşamışsanız korunmasız bir şekilde yumurtanın çatladığı an sperm çatlayan yumurtayı dölleyebilecektir.


28 günde bir adet gören kadın 13-4-15. günlerde yumurtlama yaşayabilir dolayısı ile bu 3 günü de önemseyin derim. Spermlerin de 3 gün canlı kalabildiğini düşünürsek siz yumurtlama gününden 3 gün önce ve 3 gün sonrasını da boş geçirmeyin ama gün aşırı ilişki en doğru ilişki yöntemi. Spermler böylece daha iyi dinlenip daha kaliteli oluyor. Hangi günler hamile kalmaya uygun sorusuna işte yumurtlama günü diyebiliriz ama şu da var ki bazen bebek istemeyen korunan çiftler hamile kalmam zaten diye düşünüp adet hemen sonrası birlikte olmaktadır ama hamile kalanlar olabilmektedir. Siz şansınızı artırmak günlerinizi boş geçirmemek için adet sonrası gün aşırı ilişki yaşayarak en azından aklınızda soru işareti de kalmamış olur. Yumurtlama olduğunda vücudunuzun sıcaklığı daha fazla olacak akıntınız fazlalaşacak aynı zamanda daha koyu sümüksü bir kıvamda olabilecektir.

Şu da var ki aslında korunmayı bırakan çiftler için hemen hamilelik söz konusu da olmayabilir rahim kendini hazırlaması hormonların düzene girmesi 6 ay 1 yılı bulabilir sabırla çalışmalara devam etmelisiniz. Korunmadan sonra ve yeni evlenen çiftler için uzmanlar en az 1 yıl süre koymakta. 1 yıla kadar çoğu kez başarısız olabilirler çiftler.

2 Replies to “Hangi Günler Hamile Kalmak İçin Uygun Gebe Kalmak İçin Nokta Atış”

  1. Selamün Aleyküm menepoz gönderen bir baya hamile kalabilirimi ayın birinden diğer ayın birinde adet görüyorsa yumurtlama çatlama zamanı ne zamana denk gelir

  2. Merhaba bir sorum olacaktı size.
    Aralık-2007 ayının 4 unde ader oldum. 5 gün sürüyor son günü bittiği günün akşamı eşimle ilişki yaşadık. Ve korumadık. Zaten o tarz ilaçlarla bu zaman kadar hiç korunmadik. Sonraki gün tekrardan korunmadan ilişki yaşadık. Ve bugün ayın 4 u oldu. Sabırsızlıkla bekliyorum acaba olur mu geçiyormu gebelik olur mu diye ? Sizede bi sorayım dedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares