Havalı Saç Modelleri Her Yaşa Farklı Örnekler

Konuyu Paylaş

Havalı Saç Modelleri– Saç modelini biraz beğenimiz ve ilgimize göre tercih ederken diğer yandan yaşımız da önemlidir aslında. Örneğin 40 yaşlarımızda 20 li yaşlara uygun saç modelini pek uydurmam ben. Sizlere hem zamanın en havalı hem de yaşlara uygun saç modellerini sizlere sunacağım. Genç yaşlara uygun kesimlerle zaten ileri yaş bayanlara yakışan modeller belli olacaktır. Aslında saç kesimi kadar saç renginin de yaş üzerinde etkisi var.Örneğin 20 li yaşlardaysanız çok kısa saçlar uçuk renkler bile size yakışacak yaşınız gereği kaldıracaksınız. Yaşınızı gösteren saç kesimi kullanmak en uygunu olacaktır 20 li yaşlarda. 20 li yaşlarda zaten daha ağır oturaklı saçlar üzerinize daha fazla ağırlık koyacaktır. 20 li yaşlarınızı bir daha bulamayacaksınız o yüzden hiçbir şey içinizde kalmasın arkadaşlar. Yaş gelip geçince ileri yaşlarda zaten o geçmiş yılları yaşayamıyorsunuz bir daha. Buna en başta enerjiniz müsaade etmiyor. 20 li yaşlarda kendiniz gibi saçlarınızın da canlı ve enerjik olmasını sonuna kadar bekleyebiliriz. Kısa asimetrik kesim saçlar özellikle çok kısa saçlar ve renk olarak platin ya da hatta pembemsi bir platin sarısı harika bir izlenim oluşturacaktır.


Eğer uzun süredir aynı saç modelini ve rengini kullanıyorsanız çevrenizdekileri şaşkına uğratmanın zamanı geldi ayrıca kadınlar için her kesim her renk değişimi ruhunda ve fiziki olarak yaşayacağı bir yenilenmedir bence. O zaman eğer uzun süredir yenilik yapmıyorsanız bu havalı saç modelleri sizi cezbedebilir. Aşağıdaki model hafif dalgalı küt saç kesim tam da aslında 30 lu yaşlara uygun görüyorum. Dalga çok olmadan hafif su dalgası görünümü 30 yaşınıza hitap ediyor diye düşünüyorum. Yine yukarıdaki saç modeli gibi saçlarınıza kahkül havası katabilirsiniz ki 30 lu yaşlardaki bir bayana çok yakışacak sizi belki de 30 un küsüratı varsa daha genç gösterecektir sizi. Kahkül ayrıca kırışıklık ya da bazı yüzdeki kusurları kapatmakta harika bir tercihtir.

Asimetrik saç kesiminden hariç renk olarak 30 lu yaşlara bal rengi. toprak tonları da doğal bir görünüm katacak sizi olduğunuzdan genç gösterecektir. Kızıl bakır gibi tonları özellikle 30 yaşından sonra tercih etmeyin çünkü tüm kusurları çıkarmakta ustadır bu saç renkleri. Onun için eğer yaşınız daha 20 lerdeyse şimdiden istediğiniz renk ve kesimleri deneyin yaş ilerledikçe bu haklarınız sınırlanacak. Turp suyunun saçlara faydasını okudunuz mu? Mutlaka inceleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares