Hint Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Saça Nasıl Uygulanır?

Konuyu Paylaş

Hint Yağı İle Saç Bakımı– Saç bakımına yeni bir yöntem sunacağım sizlere. Belki bilenler vardır tabii. Ama biz bilmeyenler için anlatalım. Saçlarımla uzun yıllar uğraşmış biri olarak çok fazla yöntem denedim ve bildiğimi düşünüyorum. Zeytinyağları, vitaminler, badem yağları, çam terebenti  daha neler neler? Ama hint yağını uygulamamıştım hani yalan olmasın şimdi ama yüzyıllardır uygulanan bir yöntem olduğunu da öğrendim hanımlar. Arkadaşlar ne varsa bu doğal ve geleneksel yöntemlerde var. Doğanın bize sunduğu nimetlerden yararlanmalıyız ki hepsi bir şeylere iyi geliyor. Hint yağının da çok eskiden beri saçlar için tercih edildiğini kaynaklardan biliyoruz.Hint yağı içinde saçlar için çok gerekli vitaminler içermektedir. Hint yağının piyasadaki pahalı cilt ve saç bakım ürünleri içinde de yer aldığını görebilirsiniz. Yani hint yağı kozmetik alanının önemli bir ürün. İçinde bol miktarda e vitamini omega 6 ve 9 bulunmakta. Ayrıca antibakteriyel özelliği sayesinde mantar oluşumu saçkıran gibi hastalıklara karşı da koruyucudur. Deneyin bence doğal olduğu için pişman olmayacaksınız. Saçlarınızı hem besler hem dökülmelere karşı da önlem almış olursunuz. Aynı zamanda saçınızın yavaş uzamasından mı şikayet ediyorsanız işte size hint yağı çözümü. Ayrıca hanımlar saç dışında kirpik ve kaç bakımı uzatmanın yolunun hint yağından geçtiğini duymuştum. Bu da şurada bilgi olarak dursun:) Hint yağı saçların kurumasını da engeller nem katar saçlarınıza. Gördüğünüz gibi sayısız iyiliği var saçlara.

Saçlarının dökülmesinden geç uzamasından şikayet etmeyin hint yağını deneyin. Saçı içinde bulunan vitaminler sayesinde besleyerek daha sağlıklı saçlara da sahip olmanızı sağlar. Hint yağı ile saç diplerinize masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırarak saç sağlığınızı güçlendirir. Saçlarınız daha sağlam kopmayan, hızlı uzayan saçlar olacak. Ayrıca e vitamini alıp saçlarınıza uygulamaktansa içinde besleyici vitaminler bulunan hint yağı gibi bir nimeti görmezden gelmeyin hanımlar. Hatta bunu bence erkekler bile kullanabilir genelde bayanlara hitap ediyoruz ama beylere de haksızlık etmeyelim. Aslında size sadece hint yağı yerine güzel bir karışım sunayım. Uzun süre kullanacaksanız büyük bir şişeye de hazırlayabilirsiniz. Biraz hint yağı biraz tatlı badem yağı ve biraz da çam terebentini karıştırın bu karışımı saçlara uygulayın biraz bekledikten sonra saçları yıkayın. Hatta bu karışımı kullandığınız şampuana da karıştırabilirsiniz. Şampuanınızın saçınıza uygun olmasına özen gösterin. Kimyasal içerek şampuanlar saçınızı ne olursa olsun dökülmeye cansız yapmaya mahkum bırakır.


Hint yağını özellikle saç uzatmak için kullananlardan aldığımız yorumlar saçın normal uzamasından 3-5 katı kadar uzaması. Saç tellerini daha kalınlaştırdığı, parlaklık kattığı kırıklarını azalttığı da okuduğumuz yorumlar arasında. Alacağınız hint yağının %100 hint tohumundan elde edilmiş orijinal olmasına da özen gösterin. Bazı satıcılar yarısına bilmediğimiz yağlar karıştırabiliyorlar. Bilindik güvendiğiniz yerden almak daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares