İç dekorda renk uyumu nasıl yakalanır?

Beyaz mavi uyumu oda dekorunda huzur isteyenlerin tercihi olabilir.

Renklerin ev dekorasyonundaki etkisini ev dekorunda anlayan herkes çok iyi bilir. Ev dekoru ile ilgili sizi bilgilendirdiğim yazılarda da fark ettiğiniz üzere renklerin en ahenkli görünümünü yakaladığınız oda ortamlarının nasıl da sizi rahatlatıverdiğini fark edebileceksiniz. Mavi ve beyaz renklerin bir araya gelişi ile huzur dolu yakalayabileceğiniz oda görünümünden bir kesit olan üstteki resimde istenen etkiyi yakalayabildiğinizi hissediyor musunuz benim gibi. Laciverti kırlentlerde kullanarak odada boğucu olmayan bir etki yakalamış olacak ve duvardaki çizgiler ile de gözlerde farklı bir etki yakalayarak oda görünümlerinize ayrı bir heyecan katabilme ayrıcalığında bulunabileceksiniz.

Açık tonların apartman dairesindeki uyumu ile keyifli saatleriniz vazgeçilmez olabilecek.

Açık renkler her zaman tercih edilebilirlik yönünden sık tercih edilen renkler arşivine girmeyi başarmış renklerdendir. Üsteki görünüme göz atmanız durumunda da hissedebileceğiniz üzere aydınlatma ürününden, uzanma koltuğu formunu hissettiren köşe grubuna; duvarın beyaz renginden yemek odası takımındaki uyuma kadar her ayrıntıda açık rengin iç açıcılığı ile baş başa kalabileceksiniz. Desenleri ve dekoratiflik adına hissettirdikleri ile bu aparman dairesindeki görünümde koltuk perde renk bütünlüğü ile hissettirilen etki duvar rengi ve masa tercihlerindeki renk uyumuyla birleşerek kişilere keyifli oturma alan sunumu gerçekleştirmiştir.

Sıcak renkleri koltuklarınızda kırlentlerle sabitleyebilirsiniz.

Dekorasyonda renk uyumu yakalarken renk kombinleri nasıl yakalanır diyenler için sunduğum üstteki resimde oldukça yol gösterici. Büyük mobilyalar ile oda dekorasyonlarında boğucu bir ortam yakalayabilmek yerine kırlentlerde sıcak renk alternatiflerinden faydalanarak odalarda estetiklik vazgeçilmez kılınabilir. Krem rengi ya da beyaz rengin farklı tonları ile elde edilen etkileri oda görünümlerine adapte edebilmek sanıldığı kadar zor değil. Koltuklardaki füme tonu ve renklerin dansını oldukça biçimli bir şekilde uyarlayarak ortaya koyabilen oda dekorunda tablolarda büyük yardımcı konumunu üstlenmiş. Canvas tablolarda kimi zaman somut kimi zaman soyut objelerle bazense saat konumu ile dekorasyona yardımcılık ortaya konulmaktadır. siz de renkler konusunda bahsettiklerim harici yapabilecekleriniz ile ilgili bilgi alma niyetinde iseniz zaman kaybetmeden  bana yorum yazma fırsatında bulunmaya özen göstermelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir