İyi bir elektrik süpürgesi alırken ne gibi özelliklere bakmalıyız?

Konuyu Paylaş

Dikey süpürge seçenekleri de elektrik süpürgesi tercihinizde seçimleriniz listesinde yer alabileceklerdendir.

Elektrik süpürgeleri titiz bayanların ellerinden düşürmedikleri ürünler listesindedir. Bosch, Samsung, Rowenta, Altus, Arçelik, Arnica, Siemens gibi pek çok kaliteli marka ile evinizin temizliğini çok dikkatli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Elektirk süpürgesi alırken küçük işe yarar bir ürün arıyorsanız üstteki tarz dikey seçimlerde bulunabilirsiniz. Ama yine de bir elektrik süpürgesi tercihinizde öncelikle dikkat etmeniz gereken husus emiş gücüdür. Ne kadarlık watt ile çalıştığı konusu daha önemlidir. süpürgenin emiş gücü ne kadar güçlü ise sizlerin temizliğiniz o kadar derinlemesine gerçekleşebilecektir. Pratik iş yaparken çok da kötü denilemeyecek bir tercih olabilecek üstteki tarz dikey süpürge seçeneklerini incelemeyi tercih kabul edebilirsiniz.

Su filtreli elektrik süpürgeleri de çok beğenilen modellerdendir.

Süpürgelerde son senelerde tercih edilebilen markalardan olan su filtreli elektrik süpürgeleri de son derece iş gören modellerdendir. Su filtresi ile ıslak zemin temizleme ve halı yıkama gibi fonksiyonel özellikleri üzerinde toplamayı başarabilen süpürgeleri de ev temizliğiniz için tercih edebilirsiniz. Bu süpürgeler biraz gürültülü çalışabilmektedir. bu nedenle bu tarz süpürgesi olanlar mini bir süpürgeye evlerinde mutlaka yer açmak istemektedirler. Özellikle küçük çocuklu evler için mini sessiz bir elektrik süpürgesi seçeneği adeta olmazsa olmaz olabilmektedir. Ortamdan çıkan kiri gören bayan bu süpürge ile etrafı daha iyi temizlediğini düşünerek rahatlayabilmektedir. Bu süpürgelerin böyle bir avantajı da vardır.Güçlü HEPA filtreli süpürgeler daha çok toz temizleme özelliğinde olan modellerdir.

 

Emiş gücü sonrasında HEPA filtre özelliği yani toz tutuculuk özelliği dikkate alınan özellikler arasındadır. Partikülleri daha iyi tutabilen HEPA filtreye sahip elektirk süpürgeleri daha çok iş görür şeklinde düşünülebilmektedir. Bazı elektrik süpürgelerinde aktif karbon filtre özellikleri mevcuttur. Bu tarz süpürgelerde kokular bile elektrik süpürgesine hapsedilebilmektedir. kokuyu çok takan bir eşiniz varsa bu tarz bir elektrik süpürgesi alarak onu mutlu etmeyi deneyebilirsiniz. Kablo uzunluğu ve elektrik süpürgesinin sessiz çalışma özelliği de temizliği etkileyen faktörlerdendir. Gece yarısı ihtiyaç duyduğunuz her an açabileceğiniz bir elektrik süpürgenizin olmasını arzulardınız öyle değil mi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares