Kahverengi İle Uyumlu Renkler Dekorasyon Örnekleri

Konuyu Paylaş

Kahverengi İle Uyumlu Renkler– Dekorasyonda renklerin kullanım yerleri vardır ki aslında bazı renkler de ev dekorasyonunda yer almaktan son derece memnuniyet duyarlar. Örneğin kahverengi gibi. Kahverengi genel anlamda gerek giyim kuşamda gerekse evimizde kullandığımız renklere kadar kahverengiyi sıkça görebiliriz. Kahverengi uyumlu bir renk olduğundan dekorasyonda çok fazla renk ile dekore edilebilir. Örnekleri sizler için derledim ve yazımız içerisinde göstereceğim. Kahverenginin insan ruhu üzerindeki etkilerine de bakacak olursak insan biliyoruz ki topraktan gelir. İşte kahverengi bu yüzden insan doğasına en yakın renklerden biridir. O yüzdendir ki evimizde giyimimizde çokça tercih etme sebeplerinden biri olarak bunu gösterebiliriz.Kahverengi etkileri arasında samimi, dostluğu simgeleyen rahat sosyal bir renktir. Dekorasyonunuzda dediğim gibi birçok renkle uyumlu kullanabilirsiniz. Bunların başında beyaz ve krem geliyor. Yine bir mekanda kahvenin daha açık tonlarını daha koyu tonları ile kombinleyebilirsiniz. Kahverengi duvarlara özellikle krem rengi mobilyalar harika bir uyum sağladığını görüyoruz. Kahverengi ile bir parça siyahı da dekorasyonunuzda tercih edebilirsiniz ama dengeli kullanmayı bilmeli zira mekanı karartabilir diyoruz.


Kahverengi toprağın doğallığını yansıtan dikkat çekmeyen bir renktir. Dikkat çeken bir dekorasyon düşünüyorsanız kahverengi ile canlı renkleri dengeleyebilirsiniz. Biraz sarı turuncu kırmızı ufak miktarlarda kullanılarak dekorasyon canlandırabilir. Tamamen kahverenkle oluşturulan bir dekorasyon oldukça sade ve oldukça sakin olacaktır. Eğer sade ve sessiz bir ev dekorasyonu istiyorsanız bence kahve ve krem renkleri çok güzel bir seçenek.

Kahverengi dekorasyon için sadece oturma odaları ya da salonlar değerlendirilmiyor. Aşağıda gördüğünüz gibi bir yatak odası da gayet hoş kahverengi dizayn edilebilir. Yatak odası demişken en cazip yatak odası dekorasyon örneklerini bu yazımızdan inceleyebilirsiniz. Kahverengi özellikle hareketleri de hızlandırdığı için yemek yenilen mekanlarda, yemek odalarında ya da restoran gibi mekanlarda da sıkça tercih edilir. Biz sizler için hoş örnekler derledik artık kahverengi ile karar size kalmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir