Karadeniz Bölgesinde Gezilecek Yerler Görülesi Harikulade Manzaralar

Karadeniz Bölgesinde Gezilecek Yerler– Yaz mevsiminin en yoğun yaşandığı tatil aylarındayız. Sosyal medya hesaplarından da belki görüyorsunuzdur ki deniz bölgelerine hücum edenler bu sıcaklardan biraz olsun kaçmak eğlenmek tatili dolu dolu yaşayanlar boy boy resimlerle karşımıza çıkmakta. Ege, akdeniz özellikle tatil dendi mi ilk akla gelen bölgelerimizden ama neden hep bu yöreler? Bence güzel ülkemizin daha fazla görülesi bölgeleri yerleri de var. Ben bugün sizlere yine yaz sıcaklarından kaçanlar için harika manzarası eşsiz doğası ile Karadenizden bazı görsel örnekler sunmak istiyorum. Karadeniz bölgesinde nerelere gidilir nereler gezilir tatil yapılır hep birlikte bakalım.

Karadeniz denince akla ne gelir? Orman, balık, serin yağışlı hava mı? Olabilir benim aklıma bunlar geldi nedese ilk olarak. Ama manzara bakımından harika yerleri olduğunu söylemek isterim. Belki bu yaz güneşten yeterince bronz olamazsınız ama anılarda kalacak harika fotoğraflar bilgiler biriktirebilirsiniz. Benim de özellikle gezip gördüğüm hem manzarasına hem havasına hayran kaldığım bir yer Bolu/ Gölcük.

Karadenizde çok fazla gezilecek ve görülmesi gereken yerler var yukarıda görselini gördüğünüz yer Bolu Gölcük yine batı karadeniz kıyılarında gezebileceğiniz Bartın/Amasra ve İnkum da harika tarihi ve tatil yörelerinden. Özellikle iç anadolu da ikamet edenlerin sıkça gidip tatillerini geçirdikleri yerlerden. Yine Doğu Karadenizde Trabzon, Samsun, Artvin gibi şehirler de mutlaka görülmeli. Bu yazı da Karadeniz turu olarak değerlendirebilirsiniz aslında. Akdenizde Egede her yaz denize giriyorsunuz belki ama bu yıl da güzel Türkiyemizin güzel Karadenizinin mis gibi havasını alarak buralara ait güzel yerleri keşfedebilirsiniz.

İç açıcı manzaralar karşısında inanın çok etkileneceksiniz. Fotoğraflarda görüldüğü gibi bence yüzeysel bakmayın olaya oraları gezip gördükçe bence emekli olduğunuzda bir Karadeniz kasabasına bile yerleşmek isteyebilirsiniz. Karadenizin havası gereği biraz daha diğer bölgelere göre serin olabilir oralara giderken kalın hırka türü kıyafetler götürmeyi de ihmal etmeyiniz. Bu arada Güneydoğu Anadolu bölgesinde gezilecek yerleri buradan inceleyebilirsiniz.

Karadenizde çoğu şey doğal yapay belki de çok az şey vardır. Rabbimizin bize armağan ettiği bu eşsiz güzellikler görülmeye değer. Yukarıda Amasra/Bartın aşağıda ise Karagöl/ Artvin i görüyorsunuz. Renkler doğa manzara karşısında belki de ruhunuzun bu yumuşak okşanışı sayesinde yeni bir sanat dalı ile ilgilenmeye başlayabilirsiniz kim bilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir