Kırmızı en çok nereye yakışır?

Konuyu Paylaş

Kırmızı yatak odasına en çok yakışan renklerdendir.

Kırmızı renk oda dekorasyonlarında sıcak renk oluşu ile sık tercih edilir; ama şöyle bir gerçek vardır. Kırmızı renk her ortamda kullanıma uygun olmayabilir. en çok romantizmi uyandırdığı gerçeği ile yatak odasında kullanımı tercih edilir. Üstteki resimde de göreceğiniz üzere kırmızı yatak başlığı ve uzanma koltuğu ile son derece ahenkli bir ortam katmıştır üstteki oda görünümüne. Beğeniyi elinde tutmayı başarmış olan bu takım görsel çekiciliği ile ben burdayım diye bağırıyor adeta. tabii bu yoğun renk dinlenme tadınızı az biraz kaçırabilir. bu nedenle biraz dikkat ederek tercihte bulunmanızı tavsiye edeceğim sizlere. Keyfine düşkünleri biraz hareketlendirecek olan bu renk yeni evli ya da romantik takılmak isteyenleri mutlu edecek bir seçenek olabilecektir.

Kırmızı renk ufak bir duvar bölümüne bile enerji katabilecektir.

Kırmızı rengin hareketlendirici özelliği odalarda bütünü ile yer alma fikrini bir nebze rafa kaldırmıştır. Hareketli bir ortam yerine biraz enerjik hissedebileceğiniz bir köşe dekorunda kırmızı tercihi yerinde olabilecektir. Bir köşede uygulanan kırmızı duvar rengi ortamda enerjiyi hissettirmiş. biraz da country tarzı yaşatan kırlent ve kanepe ile üstteki resim bir dinlenme odası t,ya da şark odası gibi dekorlarınızda bütünleşebilecek bir alternatif olabilecektir. Güller ve yer yer ufak desenlerde kırmızı kullanımı ile üstteki kesit ne çok boğucu ne de çok sıkıcı bir görünüme davetiye çıkarmış.Kırmızı koltuklar ile bile ahenk yakalanabilir.
Kırmızı renk genel anlamda koltuklar ile bile ortamda hissetirilebilir. Dinlenme ya da keyif koltuğu olarak bile geçen üstteki koltuklar salon dekorunda kahve, krem, beyaz, siyah gibi pek çok renk ile uyumlu olacak olan kırmızı renk kırlent ve mumluk tasarımları ile de odada kendini göstermiş. Odanızda canlandırıcı etkiler bırakabilme yolunda ilerlerken kırmızı rengin canlılığını ortaya koyabilmek için sizde bu tarz seçimler ile odalarınızı renklendirmeyi deneyebilirsiniz. Birbirinden hoş değişimlerde benden fikir almak isteyenler için yorumlara açığım. Uygulamalarınızı en özel hali ile gerçekleştirebilmeniz açısından her daim burada olup size fikir vereceğimi unutmayın bayanlar. Keyifli dekorlar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir