Kosgebten hanımlara kredi tüyoları

Konuyu Paylaş

Kosgebten 50.000 TL Hibe Kredi Alma Şartları- Çok özel bir konu ile siz değerli hanımların karşısındayız. Çünkü bu yazımız ile kendi işinizi kurabilmenin imkanını en ince ayrıntısına kadar anlatmaya çalışacağız. Bu sayede sizlerde belirteceğimiz adımları izler ve uygularsanız bir iki ay içerisinde Patroniçe olabilirsiniz. Peki bu durum nasıl olacak? Elbetteki KOSGEB kredi ileri ile. Peki bu iş nasıl olacak? O da yazımızın devamında.

KOSGEB NEDİR?

KOSGEB küçük ve orta ölçekli işletmeleri ve girişimci ruhuna sahip vatandaşları desteklemek adına kurulmuş bir devlet kurumudur. Bütün ileri devletlerde KOSGEB benzeri kurum ve kuruluşlar mevcuttur. Bunun amacı küçük KOBİ’leri büyüterek bir dünya markası haline getirmek ve Kendi işini kurmak isteyenlere de yardım etmek. Bu kısa tanımdan sonra şimdi nasıl kredi alırsınız ve izlemeniz gereken yollar neler? şimdi bunları inceleyelim.KOSGEB NE KADAR DESTEKTE BULUNUYOR?

KOSGEB kendi iş yerinizi kurabilmeniz için 50 bin lira karşılıksız yani hibe kredi veriyor. Ha bu bana yetmez diyorsanız da 100 bin liraya da ekstradan 5 yıl yani 60 ay vadeli ve faizsiz kredi alabilme imkanı sunuyor. Bu açıdan kaçırılmaması gereken bir fırsat. Çünkü bu devirde kardeş kardeşe bile bırakın 50 bin lirayı 5 bin lira bile vermiyor. KOSGEB’de bu durum karşılıksız. Normalde bankaalrdan 60 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi bile alırsanız 40 bin lirada faiz ödemek zorunda kalıyorsunuz.

HANGİ İŞİ YAPMALIYIM?

Aslın da bu konuda illa şu işi yapın diye bir ısrar yok. Bence hangi konuda uzmansanız o yolda ilerlemelisiniz. Herkes sizin elinizin lezzetine methiyeler düzüyorsa, ev yemekleri yapan bir emek şirketi kurabilirsiniz. Yıllardır evde terzilik işi yapıyorsanız, yapacağınız şey belli. Moda evi olabilir yada dikim evi de olabilir. Bu şekilde evde bayanlarımızın yaptıkları bir sürü işler olabiliyor. İncik boncuktan tutunda, peynir yapımına, hatta pasta yapımına kadar. Neye ilginiz varsa o işi yapın.


KOGEB’TE BAYANLAR GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARI DAHA DA AVANTAJLI

Pozitif ayrımcılık var. Oda bayanlara. Bayanların kendi ayakları üzerinde durmaları için yardımcı olunuyor. Eğer 10 kişi seçilecekse bunun 6’sı veya 7’si Bayan, Gazi veya Şehit yakını tercih ediliyor. Bu açıdan tüm bayanlar şanslı. Yeter ki Girişimci Ruhuna sahip olsun. Buradaki bilmeniz gereken il şey Asla Bana Kredi Çıkmaz Demeyeceksin. Kredi alabilmek için neler gerekiyorsa yapacak ve Allah’ın izniyle kendi iş yerinizi kuracaksınız.

KOSGEB’TEN KREDİ ALMAK İSTEYENLER ÖNCELİKLE EĞİTİME KAYIT YAPTIRMALI

Sizlerde kendi iş yerinizi açmaya karar verdiyseniz öncelikle KOSGEB’in web sayfasına girerek ilinizde yapılan eğitimleri incelemeniz gerekiyor. Size en uygun olan tarihi seçtikten sonrasında da hemen kayıt yaptırmalısınız. Çünkü belirli bir kontenjanı oluyor bu eğitimlerin. 20 veya 30 kişi kadar. Kontenjan dolmadan kaydınızı şlanda belirtilen telefon numarasını arayarak yaptırabilirsiniz.

KOSGEB EĞİTİMLERİ

Bu eğitimler toplam 32 saattir. Genelde bir hafta bilmedin 10 günlük bir eğitim süresi vardır. Size düşende bu eğitimlere aksatmadan katılmak. Ya ne olacak ben zaten bunları biliyorum derseniz ve eğitimlere katılmadan aksatırsanız başarısız başarısız olursunuz. Anlayacağınız devamsızlık yapmayın. Topu topu 32 saat. Kurs sonunda da başarılı olursanız sertifikanızı yani başarı belgenizi alıyorsunuz.

ŞİMDİ SIRA PROJE HAZIRLAMADA ve ONAYA SUNMADA

Değerli okurlarımız, belgenizi aldıysanız internette bir sürü KOSGEB’ten onay almış proje örneği var. Bunları kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Ya ben uğraşamam derseniz de, ücret karşılığında sizin yerinize proje hazırlayacak olan firmalar var. Projenizi hazırladıktan sonrada KOSGEB’e gidip sunuyorsunuz ve işinizi anlatıyorsunuz. Heyecanlanmadan sunumunuzu yapın. Projenizi teker teker anlatın. Kendinizi kasmayın.

Sonuçta kendi işiniz ile ilgili bir konudan konuluyorsunuz. Samimi olun geride de kendiliğinden gelecektir. Projede sıkıntı yoksa, sizde kendinizi güzel bir şekilde ifade ettiyseniz kontenjan dahilinde kredi alabilirsiniz.

PROJE UYGULAMA VE KREDİ DESTEĞİ ALMA

Şimdi KOSGEB size iş yeri tutmanız ve ruhsat işlemlerinizi gerçekleştirmeniz için 2- 3 bin lira para verir. Bundan sonra da projenizde gerçekleştireceklerinize göre para alırsınız. birinci ay 5 masa, 2 makine alacağım dediyseniz yetkililer inceler. Yaptıysanız paranızı alırsınız. Sistem bu şekilde işler. Ama kesinlikle projenizin dışına çıkmayın. Günlük 100 kapasiteli ürün üreten makine alacağım dediyseniz ama 50 ürün üreten makine aldıysanız ve KOSGEB’ten 100’lük makinenin parasını istiyorsanız avucunuzu yalarsınız.

Bu tip kurnazlıklara kesinlikle girmeyin. Projenizde be belirtmişseniz onu yapın. Karşınızda profesyonel kişiler var. Bu açıdan temiz iş yapın ve temiz bir şekilde de paranızı alın. Yoksa tüm projenize çizgi yersiniz. Durduk yerde emeğiniz yazık olmasın. Şimdiden iş yaşamınızda başarılar dilemek istiyorum. İnşallah bu hayatta tüm istekleriniz gerçekleşir. Ayrıca Acil Para Nereden Bulunur Konulu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Arzu ederseniz BURADAN yazımıza ulaşabilirsiniz.

15 Replies to “Kosgebten hanımlara kredi tüyoları”

  1. bende ev hanimiyim 2 cocum var calisamiyorum disarda evde is yapmak istiyorum hangisi olursa becerikliyimdir sizden en kisa surede cevap bekliyorum simdiden tesekkurler

  2. Bnde ev hanmym. Acil bnde is ityorum ne is olursa yaprm hemen esim asker bir cocugum var ne okur yardm edn bana

  3. Merhaba ben ev hanimiyim evde çalışmak istiyorum kiraciyim ben iki çocuğum var Eşim inşaatta işçi olarak çalışıyor bazen hiç işi olmuyor çok zor geciniyoruz ne olur bana göre de bir iş verin lütfen dönerseniz çok sevinirim. Mersin de oturuyorum

  4. Merhaba ben evde is ek is yapmak istiyorm hangi is olursa olsun önemli deil geri donusleriniz bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares