Kum Saati Vücut Tipine Göre Gelinlik Tercihiniz

Konuyu Paylaş

Kum Saati Vücut Tipine Göre Gelinlik– Kusursuz bir vücut tipi var mıdır? İşte 90-60-90 ölçülerinin canlı örnekleridir kum saati vücut tipine sahip olanlar. Gelinlik seçimi için vücut tiplerine uygun gelinlik tercihleri hakkında önerilerde bulunmaya çalışıyoruz. Bu öneriler ışığında siz de vücut tipinizi tanıyacak ve en doğru gelinliği tercih edebileceksiniz. Armut vücut tipine hangi gelinlik modellerinin yakıştığını daha önceki yazımızda paylaşmıştık. Yazımızı buradan inceleyebilirsiniz. Şimdi en güzel vücut tipi olan kum saati vücut tipine geldik. Ne giysen yakışır derler ya işte öyle bir vücut düşünün. Armut vücut tipinde kesinlikle balık kesim gelinliklerin yakışmayacağını savunurken tam tersine kum saati vücut tipi büyük bir cesaret ile balık gelinlikleri taşıyabilirler.Kum saati tipi kadını simetrik omuzlara sahip dolgun göğüsler incecik bel orantılı kalça ve basenler ve yine ince uzun düzgün bacaklara sahiptir. Peki hangi model gelinlikler bu vücut tipine uygun olur. Balık kesim gelinlikleri usta bir şekilde taşıyabilirler kum saati vücut tipine sahip olanlar. Orantılı bir vücuda sahip olduğun için şunu şöyle yaparsan daha iyi olur dengeyi kurarsın gibi laflara hiç gerek yok sen zaten hangi tür gelinliği giysen cuk oturacaktır. Çok iddialı bir model olan balık kesim gelinlikler bile sanki senin için özel tasarlanmakta.


Çok şanslısın ki böyle bir vücuda ve her türlü gelinliği tercih edebilme özgürlüğün var. Bu şansı iyi değerlendir ki belki hayatında yaşayabileceğin tek özel gün. Balık kesim iddialı olduğundan ve herkes ha deyince tercih edemeyeceği için balık kesim gelinlik tercih ederek gözleri üzerine çekebilirsin. Emin ol senin vücut tipini deli gibi isteyen çok. Tabii yazının başından beri balık balık diyoruz ama sana her şey yakışıyor. Örneğin v yaka kayık yaka, yırtmaçlı bir gelinlik, a kesim ya da prenses gelinlik ve daha birçok model sana uyacak. Vücut tipin orantılı olduğu için seç ve keyfine bak. O özel gününde gelinliğin de seninle salınırken gözler hep sende olacak.

2 Replies to “Kum Saati Vücut Tipine Göre Gelinlik Tercihiniz”

  1. Kum saati vücut için korkusuzca ve aslında sizin için güzel bir tercih olurdu balık kesim ama prenses tercih etmek istiyorsanız kum saati vücut tipi için konuşacak olursak bacaklarınızın inceliği ve uzunluğunu da gizliyorsunuz o halde orantılı omuzları gizlemek olmaz. Yaka olarak kayık yaka ya da kalp yaka prenses gelinlik modeli tercih edebilirsiniz. Aslında biraz düğün yapılacak mekanda etki edebilir tercihlerinize. Saçlar için ise prenses gelinliğinizin sırt kısmını dekolteli bırakıp saçlarınızı da saç maşası ile bukleler yaptırıp arkadan hafif toplatabilirsiniz. Sevgiler..

  2. balık kesimleri çok seviyorum çok kullanıyorum abiyelerde elbiselerde eteklerde ama gelinlik olarak çok kabarık seviyorum vazgeçemiyorum prenses gelinlik olarak ne türleri önerirsiniz ben kaskabarık istiyorum kum saati vücudum var uzun bacaklarım kendimde uzunum ve inceyim kıvırcık uzun belimde saçlarım saç konusunda da fikir verir misiniz teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares