Kumaş Etekli Örgü Kız Elbisesi Yapımı Videolu

Kumaş Etekli Örgü Kız Elbisesi– Derya Baykal’ın programında yapımı uygulamalı ve açıklamalı olarak anlatılmış, çok basit ve bir o kadar şirin mi şirin bir bebek elbisesini daha sizinle paylaşacağız. Yapımı oldukça kolay ve yaratıcılığınızla geliştirebileceğiniz bir model. Örgü ve kumaşın bir araya geldiği kız çocuk elbiseleri çok modern şık ve yaz için harika görünüyor. Tam da yaz yaklaşmışken hem örgü tecrübenizi konuşturacağınız biraz da terzi bilgilerinden yararlanacağınız bu modellere bayılacaksınız. Yaz için yapacağınız üstü örgü altı kumaş elbiseleri biraz daha ince ve merserize iplerle örebilirsiniz. Çiçek desenli ya da düz renge sahip kız çocuklara yakışacak kumaşlar üzerine yine uyumlu renklerle örülebilecek üst kısım eklenir ve harika bir elbise çıkabilir ortaya. Sizlere sunacağım örnekler ilham verecektir size.

Örgü ve kumaşın birlikteliği harika bir görsellik sunuyor ortaya. Aslında bu tür çok fazla hazır model de görüyoruz ama el örgüsü el işçiliği daha bir başka bence. Çocuklarınıza baharda yazın örüp dikip giydirin inanın bunun gururu daha bir başka olacaktır. Zaten her şey hazır alınabilir önemli olan emeğinizi katmak işe değil mi? Hele yaptığınız elbiselerde altlı üstlü renk uyumu da bir harika. Yukarıdaki gibi harika bir tığ işi dantel üstlük de yapabilirsiniz. Üstü örgü altı kumaş birleşimi kız çocuk elbiselerine küçük örgüden bir ufak çanta, kurdelalar, ponponlar önüne parlak boncuklardan süslemeler yaparak daha hoş görünüm katabilirsiniz. Kız çocukları için yazın örgü jile elbise konumuz da ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

Örgü ve kumaşın çok güzel harmanlanması sonucu ortaya çıkan elbiseler bir harika. Hatta bende mi yapsam diye düşünüyorum şimdi kızlarıma. Yaz için çiçek desenli kumaş eteklerle örgü harmanlanması çok ilgi göreceğe benziyor. Aslında burada örgünün sadece üst kısmını ördüğünüz için çok zorlanmayacağınızı düşünüyorum. Alt kısım zaten kolayca dikebilirsiniz sanıyorum. Deryanın dünyası programından alıntı bu aşağıdaki elbisenin yapılışını yazımızın en sonundan izleyebilirsiniz. Bu model 9-10 aylık bir bebeğe uyarlanmış ama siz kendi çocuğunuzun ayına yaşına uygun sayıları artırabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir