Makyajda Kontür Nasıl Yapılır Profesyonel Makyaj Teknikleri

Makyajda Kontür Nasıl Yapılır– Profesyonel anlamda makyaj bazı ayrıntıları bilmeyi gerektirir. Kontür uygulaması da bu ayrıntılardan biri. Makyaj hilelerinden biri de diyebiliriz. Kontür uygulamasını ne kadar ustaca uygularsanız muhteşem bir makyaj ortaya çıkarırsınız. Makyajda kontür uygulaması demek bazı ufak tefek renklendirme hareketleri ile yüzün istenilen kısımlarının ön plana çıkarılıp istenmeyen kısımlarının da arka planda bırakılıp gizlenmesi işlemidir. Makyajda güzel bir uygulama kontür ama dikkat edilmesi gereken bazı noktaları da var tabii.

Kontür uygulaması ile yüzün belli kısımları ön plana çıkarılarak ideal yüz şekliniz ortaya çıkarılır. Kontür işleminden önce mesela neler yapılmalı? Makyajın önemli noktalarından biri cilt makyaja hazır olmalı yani kontürden önceki aşama temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilttir. Cildiniz kontür işleminden önce pürüzsüz olmalıdır ki kontür işlemi tam anlamı ile ortaya çıkarsın istenileni. Makyaj yapılacak malzemelere uygun olarak fırça tercih edilmelidir. Cilt renginize uygun fondoten seçilmeli iki ton koyu ve aydınlatıcı da bulunmalıdır. Fondotene ait bir fırça kontüre ait bir fırça ve pudraya ait bir fırça her zaman olmalıdır. Doğal kalıcı makyaj yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Doğal ve güzel bir makyaj uygulaması için doğru tonlar doğru yerlere uygulanmalıdır. Örneğin alın yanakların dış kısımlarına koyu ton sürülmeli daha açık ton da burun üst kısmı elmacık kemiklerine sürülerek doğru görünüm oluşturulmalıdır. Tabii renk tonlarını doğru alanlara uygulayıp bırakmak yetmiyor doğru olan ve en önemli aşama dağıtma aşaması. Yüzünüze kotür işlemi ile doğru ışıklamayı vereceksiniz ki doğal görünümle birlikte yüzünüze bakan bir daha bakabilsin. Zarif ve güzel bir görünüm için yüzünüzde törpülenmesini istediğiniz kısımları kontürleme ile halledebilirsiniz. Örneğin burnunuz çok göze mi batıyor işte size fırsat kontürleme işlemi ile burnunuzun istemediğiniz yerlerini törpüleyebilirsiniz. Aman haa dikkat diyorum çünkü kontürleme işlemi yaparken yüzünüzü hiç olmadık bir görünüme de sokabilirsiniz. Kadınların en çok yaptıkları uygulama olan oval yüz hatları için daha doğal bir görünüm için her zaman mat ürünler kullanın. Parlak ürünler doğaldan çok daha abartılı görünüp daha zorlanabilirsiniz bu işlemde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir