Maya Süt Maskesi Ne İşe Yarar Hanımlar Şahane Bir Karışım

Konuyu Paylaş

Maya Süt Maskesi Ne İşe Yarar– Yüzünüz için etkin bir maske arıyorsanız yaş maya maskesi bunun için biçilmiş kaftan diyebilirim hanımlar. Daha dün denedim ve cildimi ne kadar gerdi anlatamam. Hem pürüzsüz hem gergin kırışıksız bir cilt için maya harika bir seçenek. Buna süt de eklenince tadından yenmiyor. Gerçekten de tadından yenmiyor ama yüzünüz için harika bir karışım çıkıyor ortaya:) Kış geldi cildimizin daha kapsamlı bir cilt bakımına ihtiyaç duyduğunu hissedebilirsiniz. Özellikle cildinizde leke ya da kırışıklık varsa harika işe yarıyor tabii düzenli yaptığınız sürece işe yarayacaktır. Özellikle hanımlarda sanırım şu psikoloji var artık yaş biraz ilerledikçe haliyle yüzü için çok şey denemeye başlayabiliyor. Ama yüzünüzün tipine uygun maskeler yapmaya özen gösterin sorunlu bir cildiniz varsa mutlaka cilt uzmanına görünmenizde fayda olduğunu düşünüyorum.Maya maskesinin işe yaradığını görebilmek için en azından 4 hafta bir kullanım olması gerekir. Sonrasında zaten farkı siz de farkedeceksiniz. Maskemizi 3-4 günde bir uygulama yapabilirsiniz. Daha fazla lafı uzatmadan aslında maskenin tarifine geçmek istiyorum.


Yarım paket mayadan biraz daha az maya kullanın 1 tatlı kaşığı süt buna yetecektir. İkisini bir cam kabın içinde iyice macun kıvamı alana kadar karıştırıyorsunuz. Sonrasında bir fırça yardımı ile yüzünüze ince bir şekilde sürüyorsunuz ve 30 dk bekleme süresi olacak şekilde zaman ayırıyorsunuz zaten o süre içinde yüzünüzdeki karışım kurumaya başlayacak. Yüzünüzü yıkarken soğuk su ile yıkayın ılık suya göre soğuk su cildinizi daha diri tutacaktır.

Maya cildinizi gerip sıkılaştırırken süt nem dengesini koruyacaktır. Süt ve maya harika ikiliyi hayatınıza siz de sokun. Kırışıklık gideren ek olarak bu tarife elma suyu da ekleyebilirsiniz. Elmanın cilde faydalarını da duymuşsunuzdur belki. Bu şekilde de bir karışım yaparak maskenizin etkisini zengin hale getirebilirsiniz. Hanımlar ben dün ilk denememi yaptım bakalım haftaya da yine yapmayı düşünüyorum. Yaş maya süt mucizesi gibi size çok yarayacak karbonat maskesi tarifini buradan bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares