Metalik Makyaj Nasıl Yapılır ?

Konuyu Paylaş

metalik makyaj
metalik makyaj

2016 yılında metalik modası daha da güçleniyor,abiyelerden,tşirtlere hatta ayakkabılara kadar metalik vurgusu daha da gün yüzüne çıkacak. Bu modaya makyajda dahil. Her bayanın hayatı boyunca gerek günlük gerekse özel günler de makyaj yapmışlığı mutlaka vardır.  Makyaj renkleri genellikle giydiğiniz kıyafete, saç ve göz rengine göre değişiklik gösterse de her bayan doğru renkleri bulduğun da ve bilinçli bir şekil de makyaj yaptığın da güzelliği ön plan da olacaktır. 2016 yılının makyaj trendlerine şöyle bir baktığımız da metalik renklerin ön plan da olduğunu görmemiz mümkün oluyor.

Metalik makyajı yapabilmek için Maybelline Color Show ihtiyacınız olabilir. Özellikle gece dışarı çıkarken kalıcılığının uzun olması ve daha kolay uygulanıyor olması nedeniyle oldukça tercih edilecektir.Metalik modasını kıyafetlerinizde çok abartılı buluyorsanız ,bir davete katılırken metalik makyajdan yararlanabilir ve böylece bir şekilde trendlere uyum sağlamış olursunuz.

metalik göz makyajı
metalik göz makyajı

Metalik makyaj ile gözleriniz daha canlı ve parlak,dudaklarınızda daha hoş görünecektir. Metalik makyaj uygulaması normal uyguladığınız makyajdan çokta farklı değil. Her zaman ki gibi kapatıcınızı ve fondoteninizi yüzünüze iyice yedirip,eyelinerinizi çektikten sonra işin can alıcı kısmı olan far sürümüne geçiceksiniz. Far sürmek metalik makyajın en zor kısmı oluyor. Fırça yerine yüzük parmağınızla yaymanızı öneririm. Far rengimiz altın yada gümüş renginde olmalıdır. Bana göre bir makyajın en can alıcı ve dikkat çekici olan yeri göz makyajıdır. Doğru renkler ve düzgün yapılan bir göz makyajı ile bakışlarınız ön plan da olacak ve dikkatleri üzerinize çekeceksinizdir.


metalik makyaj nasıl yapılır
metalik makyaj nasıl yapılır

Renkli gözlü kadınlar göz renklerine uygun başka renk tonlarından oluşan pullu metalik far kullanabilirler. Dudaklarınızı daha dolgun göstermek istiyorsanız şeffaf parlatıcı kullanabilirsiniz. Kaş kaleminiz yada farınızla kaşlarınızı daha da belirgin hale getirmeyi ve maskaranızı bol sürmeyi unutmayın.

Ayrıca metalik makyaj nasıl yapılır videomuzu da izleyerek kolay ve pratik bir şekil de metalik makyajınızı kendiniz de yapabilirsiniz.

Bohem Gelin Saçı Modelleri İçin Tıklayınız

Ayrıca kaşlarınızı nasıl alırsınız isimli konumuza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares