Muzaffer Kuşhan Diyetini Denediniz mi?

Konuyu Paylaş

Muzaffer Kuşhan Diyeti– Yeni bir diyet programı bakınıyorsanız belki de sizin istediğiniz gibi bir programa sahiptir kim bilir muzaffer kuşhan diyeti. Diyet doğru bir şekilde uygulandığında faydalı sonuçlar verebilir. Siz de bu konuda azimli iseniz bu iddialı diyet listesi hakkında sizlere bilgiler vereceğim. 40 yıllık bir tecrübeye sahip olan Muzaffer Kuşhan diyetine siz de bir göz atmak istemez misiniz? Deneyip memnun kalanlar da var hanımlar. Ama eğer ciddi manada kilonuz varsa ve sağlık problemleriniz varsa size önerim diyetisyen yardımı ile kilo vermeye çalışmanızdır. 1 haftada 6 kilo verdiriyormuş hanımlar. Genel olarak diyet listesine baktığımda sağlığa aykırı bir şey göremedim. Yani aslında uygun bir şekilde uygulandığında kilo verdirebilecek bir diyet. Muzaffer Kuşhan fazlalıklarınızdan arının rahatlayın sloganı ile güzel bir diyet menüsü sunuyor. Uygulaması size kalmış tabii. Aslında öyle zor bir diyet değil. Herkesin evinde olan malzemelerle bu diyeti uygulayabilirsiniz.Yiyeceğiniz yemeklerin düşük kalori ile hazırlanmış olması önemli. Bu diyet menüsünde insan sağlığını tehlikeye atan ya da kan şekerini dengesizleştiren, şişmanlatan öneriler yoktur. Diyet menüsündeki ekmekler çavdar, kepekli ya da yulaflı olarak tercih edilmesi öngörülmektedir. Hayvansal protein olarak balık, tavuk dana eti yumurta süt ve süt ürünleri tercih edilmelidir. Sebze yemekleri de diyet programının bir parçasını oluşturur ayrıca her yemek yanında mevsim salata olmazsa olmaz. Yemeklerin pişirilmesinde zeytinyağı çok az miktarda tereyağı kullanılabilir. Tabii burada bir dayatma zorlama gibi düşünce yoktur ki diyetim amacı zaten insanlar istediği şeylerden belirli kurallar çerçevesinde yiyebilmesini öngörmektedir. Diyet programı her sabah kahvaltıya önem çeker. Alkali diyeti nedir nasıl yapılır bu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Kahvaltıda: Bir dilim kepek çavdar ya da yulaf ekmeği yanında 25 gr kadar yağsız peynir şekersiz çay.


Öğle yemeğinde: Tam kaynatılmış iki adet yumurta sınırsız salata

Akşam yemeğinde: Izgara köfte (7-8 adet) ekmek içi konulmamış olacak ya da 150 gr tavuk baget ızgara ya da haşlama yanında elma sirkeli salata dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Size sunduğum örnek menü benzeri beslenerek 1 haftada 5-6 kilo kadar verebilirsiniz. Buna ek olarak yürüyüş egzersiz yapmakta fayda var. Muzaffer Kuşhan’ın otelinde diyet yapılırken aynı zamanda spor ve egzersiz yürüyüş yapılabilecek ortam da sunulmuş. Sadece diyet amaçlı değil hayatınızdan hareketi eksik etmeyin. Ayrıca yazın daha fazla olmak şartıyla bol bol su içmekte fayda var. Diyet yapmak aç kalmak değildir istediğinizden belli ölçülerde ve doğru usullerle pişirildiği sürece rahatlıkla da kilo verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir