Ne Zaman Gebe Kalabilirim Beraber Hesaplayalım Hanımlar

Ne Zaman Gebe Kalabilirim– Hamile kalabilmek adına artık bir takım şeyleri düşünüyor ve araştırmalar içine girdiyseniz siz gerçekten bebek sahibi olmaya hazır hale gelmişsiniz demektir. Zaten eşinizle birlikte verdiğiniz karar sonucunda bebek sahibi olmanın doğru zaman olup olmadığına genel bir giriş yapabilirsiniz. Sonrasında ise size ne zaman hamile kalabilirim? Hamile kalmak için hangi günler önemli? gibi sorulara yanıtlar bulabileceğiniz çok güzel bir yazı hazırladım sizlere.

Bu hayati karar önemlidir. Gerçek anlamda kendinizi anneliğe ya da babalığa hazır hissetmek.. Hadi ben hazırım baba olayım hadi bende hazırım ben de bir anne olayım demekle olmaz öncelikle gönülden hazır olmak psikolojik olarak bunu istemek önemlidir. Bir takım hayati kararlarınızı gerçekleştirip artık tamamiyle bebeğinize konsantre olmaya karar verdiniz mi bu önemli arkadaşlar. Bebek sahibi olmak isteyen gençler bu aşamadan sonra sizin artık kafa kafaya verip arpacık kumrusu gibi düşünme zamanınız geldi mi demiyorum düşünmeden ziyade icraatin başlaması gereken bir dönem olacak eşler için bu süreç. Peki bebek nasıl oluşur? Bir bebeğin oluşumunda ne kadar süre geçer? Ne zaman hamile kalınır uygun günler nedir? Kadınlar vücutlarını, kimyalarını iyi tanımalıdırlar. Kendini iyi tanımak bazı durumlara daha hakim olmayı kolaylaştırır. Peki hamilelik ile ilgili kendinizi nasıl tanıyabilirsiniz? Hamile kalmak istediğiniz süre içinde adet başlangıç zamanlarınızı bir yere not etmeniz önemli hanımlar. Adetinizin ilk gününü not etmek size yumurtlama günü ile ilgili kolaylık sağlayacak.

Sakın bu zaman için endişeye kapılmayın. Denemelerden 1 ay sonra neden hamile kalmadım diye endişeye kapılırsanız kendinizi olumsuz etkilersiniz. Korunmayı bıraktıktan sonra ilk ay belki ilk 1 yıla kadar hemen hamile kalamayabilirsiniz. Yumurtlama günlerini kaçırmamak gebe kalmanızı kolaylaştıracak önemli püf noktalarından. Yumurtlama gününüzde rahmin iki yanında yer alan yumurtalıklarda yumurtalar gelişir ve ayda bir kez bu yumurtalar olgunlaşır ve biri çatlar çatlayan yumurtanın canlı kalabilme süresi 24 saattir yaklaşık. 28 günde bir adet göre kadın adet siklusunun ortalarına denk gelen günlerini boşa geçirmemeli. Yani adetinizin başından sayarak 14-15. günleri boş geçirmemeniz gerekiyor. Özellikle yumurtlama gününüzün tam olarak tespit edilebilmesi için 3 aylık döngünüzü takip etmelisiniz. Nette özellikle otomatik hesaplayıcılar da yer almakta bu sizin gebe kalmak için en doğru günü bulmanıza yardımcı olacaktır. Yumurtlama günü hesaplama ile ilgili bu yazımızı mutlaka inceleyin çünkü ben burada 28 günde bir adet olan bayanlar için örnek verdim sizin adet siklusunuz farklı ise o linkten yardım alabilirsiniz.

Yumurtlama günlerinin tespiti için eczanelerde satılan ovulasyon hesaplayıcı testleri de kullanabilirsiniz. Bu günlerde özellikle vücut sıcaklığınız artar, vajinal akıntınızın miktarı artar ve yapısı değişir. Bu değişimleri siz anlayabilirsiniz. Sperm hücrelerinin 3 gün canlı kalabildiğini de şuraya bir not edelim hanımlar. Bu önemli çünkü siz yumurtlamadan 3 gün önce bile ilişkide bulunduysanız yumurta çatladığı anda içeride yer alan hala yaşayan canlı spermler dölleme oluşturabilecektir. Bebek sahibi olmak isteyen çiftlere bol şanslar umarım verdiğimiz bilgiler size faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir