Nurgün Tezcan Panço Yapımı Videosu Harika Modeller

Konuyu Paylaş

Nurgün Tezcan Panço Yapımı– Derya Baykal’ın Deryanın Dünyası adlı eski programında Nurgün Tezcan’ın harika bir panço modellerini sizlere sunmak istedim. Çok beğenilen bu değişik örgü pançolarınyapımı oldukça kolay, örgü bilmeyenlerin bile kolayca düz şiş örgüsüyle yapabilecekleri nitelikte. Özellikle hem yaz aylarında hem kışın hanımlar seve seve kullanacaklar. Derya hanımın üzerinde de göreceksiniz ki hoş bir görünüm sunuyorlar. Nurgün Tezcan her zamanki gibi maharetlerini pançolar üzerinde de döktürdüğünü görüyoruz. Hepsi burada sizlerle olacak örgü severler. İşte ilk örneğimiz yapımı da kolay bir model. Bu modeli 6-7 nolu bir şişle elinizin sıkılığına göre tercih edebilirsiniz yine orta kalınlıkta bir yün ip işinizi görecektir. Düz örgü bilen herkesin yapabileceği bir model. Özellikle kollarda yer alan saçakları ile bir ahenk kazanmış model.

Nurgün Tezcan Panço Yapımı Videosu Harika ModellerÇok tatlı farklı bir panço daha. Yine Nurgün Tezcan imzalı bir model. Üzerindeki süslemeleri ile farklılığını görebilirsiniz. Nurgün Tezcandan harika yanda düğmeleri ile dikkat çeken bir panço modelini hemen yazımızın en sonundaki videoda ayrıntılı yapılışını görebilirsiniz. Severek yapıp severek kullanabileceğiniz modelleri inceleyip siz de kendi pançonuzu yapabilirsiniz.

Nurgün Tezcan Panço Yapımı Videosu Harika Modeller


600 gr bir yün 7 numara şiş ve önünde kullanmak için düğme yeterli olacaktır bu aşağıdaki modeli yapmak için. Tek parça olarak örülen model iki yandan uzanan parçalarla şıklığınıza şıklık katacak özellikle öndeki düğmelerde renk katmış modele. Düğmelerin büyük olması önemli bence çünkü küçük düğmeler bu havayı vermeyecektir diye düşünüyorum. Nurgün Tezcan gerçekten yeteneğini konuşturmuş görüyoruz ki. Her yıl modası geçmeyecek modeller bunlar. Örgü yapmayı seviyorsanız aslında hem terapi yaşayarak hem de kendinize güzel pançolar örebilirsiniz.

Nurgün Tezcan Panço Yapımı Videosu Harika Modeller

Hemen aşağıda gördüğünüz yazlık ya da baharlık panço modeli için 6 numara tığ gerekli olacaktır. Evet diğerleri şişle yapılan modeller ama bu tığ ile yapılıyor. 450 gr kilo ile satın alınan makine yününü sardırarak kullanabilirsiniz bu panço ile. Model içinde genel itibari ile tranzan bilenler kolayca yapabilecektir. Sonunda ise püskülleri ile renk katabilirsiniz modelinize. Derya Baykaldan harika baktüs şallar da ilginizi çeker diye düşündüm hanımlar.

Nurgün Tezcan Panço Yapımı Videosu Harika Modeller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares