Öksürüğe Karşı Karaturp Bal Efsanesini Duydunuz mu?

Öksürüğe Karşı Bal Karaturp nasıl yapılır hazırlanışı yapılışı– Öksürüğe karşı şimdiye kadar çok fazla paylaşım yaptık ama bu gerçekten işe yarar bir tarif olacak. Gerçi şimdiye kadar öksürük balgam için verdiğimiz tarifler de işkembeden sallama değildi. Emin olun doğru bir şekilde kullandığınızda ilaç antibiyotik bile kullanmaya gerek kalmıyor. Özellikle balgam atamıyorsanız ve kuru öksürükten çekiyorsanız bu tarifimizi çok sevecek ve işe yarayacaktır. İnatçı bir öksürüğünüz varsa artık boğazınız öksürmekten acıyorsa mutlaka bunu deneyin. Biraz tadı acıdır ve herkes sevmez turpu aslında ama faydaları da çok açıkça ortada. Özellikle sevmeyenler varsa bunu bir kez daha düşünmelidir.

Sadece öksürük değil balgamı da söktürücü özel bir etkisi var kara turpun. Hasta olunca değil hasta olmadan da yerseniz kara turpun grip soğuk algınlığı nezle gibi hastalıklardan koruyucu bir etkisi de var. Bağışıklık sistemini güçlendiren, demir folik gibi önemli vitaminleri de içinde bulunduruyor. Yani demek istediğim de sadece öksürük ve balgam değil çok fazla faydası var. Artık tam da mevsimi hem hastalıklardan korunun hem de turpun diğer faydalarından da yararlanın. Her meyveyi sebzeyi zamanında tüketmek çok çok önemli. Geçmek bilmeyen öksürüğü kesip atacak sizi rahatlatacaktır. Kara turp ile balın birleşimi daha etkili bir öksürük balgam tedavisi için mümkün olacaktır.

Şimdi size kara turp efsanesini sunacağım. Ama onun öncesinde cevizin içindeki yaprakların da balgam ve öksürük üzerinde harika bir etkisi var. Buradan yazımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi gelelim kara turp efsanesine valla benim de 29 aylık ikizlerim var bundan en kısa zamanda yapıp içireceğim ama onlara elma kaynatıp içirince de faydalı oluyor anneler deneyin derim. Kara turpa gelince artık tam vakti dedik turp için ne yapıyoruz önce pazardan kara turp alıyoruz onun kök kısmından ufak bir delik açıyoruz içine 1 yemek kaşığı hakiki bal koyuyorsunuz ha şunu da hatırlatayım turpun tepesini de kesince içini azcık oyun ki balı koyacak yer olsun altına da bir bardak ya da kase koyun ki altından turp bal karışımı şifa dolu sıvı onun içine aksın. 7 gün uygulayabilirsiniz bu kürü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir