Okul Alışveriş Listesinde Neler Olur? Anne Babaların Dikkatine

Okul Alışveriş Listesi– Harika geçen bir yaz tatili ardından her yıl olduğu gibi bu yaz tatili de sona eriyor ve artık okulların açılış zamanı yaklaşıyor. Zil çaldığında artık yeni bir eğitim öğretim yılına giriş yapacak sevgili öğrenciler. Peki anne babalar henüz daha okulların açılmasına az bir zaman varken çocuğunuzun okul ihtiyaçlarını karşıladınız mı? Okul alışverişinde neler alınır bir öğrencinin nelere ihtiyacı vardır bu yazımızda sizlere sunacağız. Daha önce sizlere Lcw nın okula dönüş koleksiyonunu sunmuştuk bu yazımızdan lcw oku koleksiyonunu inceleyebilirsiniz. Çarşı pazara çıktığımda görüyorum ki çantalar okul kıyafetleri daha neler neler okula dönüş için hazırlanmış. Nasıl ki her yana baktığınızda okula ait alışveriş ürünleri görebilirsiniz. Kırtasiyeye özgü ürünleri her alanda mağazada görebilirsiniz. Tabii okul alışverişi yaparken nereden hesaplı yapılır bunun da araştırması içine girmiştir şimdi veliler. Haliyle yeni eğitim öğretim yılına başlandığı için okul masrafı kabarık gelebilir.

Yeni okul ürünleri çanta kitaplar defterler kalemler çocukları da heyecana davet ediyor. Size okul alışveriş listesinde neler bulunur neler almalısınız açıkça belirteceğim. Yeni eğitim öğretim dönemine yeni okul ürünleri ile daha hırsla gayretle çalışacaklarına inanıyorum. Okul alışveriş listesinin başını kalem ve defterler çekiyor. Kalemler artık eskiden olduğu gibi kalemtraş ile açılanlardan değil de uçlu olanlardan alırsanız daha pratik olacaktır. Ama tabii çocuğunuz okula yeni başlıyor ve ilk okuldaysa onun için yumuşak uçlu açılabilir kurşun kalemler uygun olacaktır. Defterler ise derslere göre alınmasında fayda var. Çünkü öğretmenler her ders için farklı boyut ve tipte defter kullanmalarını isteyebilir. Yine okul çantası ve kalemler için kalem kutusu alınabilir. Silgi olarak kaliteli güzel silen bir silgi olması iyi olur. Adi silgiler kötü iz bırakabilir defterde. Çocuğunuz büyükse renkli kalemler alabilirsiniz. Derste not tutarken daha güzel anlaşılır not tutabilirler. Yine pastel kuru ve sulu boyalar da resim dersinin vazgeçilmezleri. Bunları açmak için kalemtraş da şart tabii.

Yine mutlaka lazım olacak bir şey suluk. Çocuğunuza okula giderken en ihtiyaç duyacağı şey su matarası olacaktır. İngilizce dersi için eğer yoksa türkçe ingilizce sözlük lazım olacaktır. Formanıza uygun bir ayakkabı eğer kızlar etek giyiyorsa çorap tabii erkek öğrencilerin de çoraba ihtiyacı olacak. Yine kız çocukları için saç tokaları da ihtiyaçlar arasında sayılabilir. Ödevler ya da sunum hazırlarken A4 kağıtlara ve sunum dosyalarına da ihtiyaç duyabilirler öğrenciler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir