Organik Saç Boyası Renk Kataloğu Örnekleri Görmelisiniz

Konuyu Paylaş

Organik Saç Boyası Renk Kataloğu– Biz bayanların en çok yaptığı şey saçlarımızın renginin değişimi. Özellikle belli bir yaşa geldiğimizde beyaz saçların dipten fırlayıp sırıtması en istemediğimiz şey. Dipler geldimi mecburen kuaförlerin yolunu aşındırıyoruz tabii evde kendi kendine boyayanlar da yok mu var tabii ki. Peki bu piyasadaki boyalar ne kadar sağlıklı kesinlikle değil. Hepsinde kimyasal bulunmakta ama yine de biz kadınlar güzellik için geri kalamıyoruz. Bu arada güzel olacağız derken sağlığımızı neden riske atıyoruz ki değil mi? Saçlarımız çok hassas hanımlar hem bakıma muhtaçlar hem de hassaslar bu da iki katı önem istediklerinin göstergesi. Buna bağlı daha hassas saçlara sahip olanlar da var. Bunun için organik saç boyalarını ya da evde kendinizin hazırlayabileceği boyalar yazımızı özenle size sunuyorum.Hanımlar hazır mısınız kendi saç boyanızı kendiniz yapın. Aslında kendiniz yapmaktan ziyade piyasada da çok fazla organik naturel doğal adları altında satılan boya markaları ama ne kadar güvenilir bilemiyoruz yine de ama siz güvendiğiniz bir marka varsa tercih edebilirsiniz. Tabii evde yapabileceğiniz kimyasalsız saç boyaları evet organik olacaktır ama o hazır boyalar gibi parlak ve istenilen tonlarda saçlar vaat etmez. Sadece daha sağlıklı cilt ve saçlara sahip olabilirsiniz böylece. Bu doğal yöntemlerden en bilineni tahmin edersiniz ki kına. Kına eskidendir en bilinen ninelerimizin saç boyama yöntemlerinden biri. Sağlıklı ve aslında hiçte fena değil renk olarak. Hiç denemediyseniz siz de kınayı deneyebilirsiniz. Hem güzel kokusu hem de hoş kızıl tonlarda saçlarınız olur.

Özellikle saç rengini açma yöntemi olarak kurutulmuş papatya bilinmekte. Tabii ki çok koyu saçları hemen öyle istenilen en açık tonlara kavuşturamaz belki ama açıcıdır. Şimdiden söyleyeyim beklenti yüksek olmasın. Kahverengi saç rengine sahip olmak için kına ile birlikte 1 su bardağı ada çayı 1 su bardağı karanfil gerekecek. Karanfil ve ada çayını biraz kaynar suda kaynatın ayrı ayrı 30 dakika demledikten sonra sularını süzün kına ile birlikte harmanlayın. Kahverengi saç boyanız hazır.


Saçları açmak için kurutulmuş papatya demiştik. Daha açık sarımsı saçlara kavuşmak için 1 avuç kurutulmuş papatya, 1 avuç toz sarı kantaronu 500 ml su ile kaynatın 40 dakika kaynatın. Sonrasında 1 gün bu suyu bekletin süzün ve saçlarınıza uygulayın saçlarınızın açıldığını görebilirsiniz. Hazırlayacağınız karışımların miktarını saçlarınızın yoğunluğuna uzunluğuna göre artırabilir ya da eksiltebilirsiniz. Uygularken de saçların tamamını bu sıvı ile ıslatın ve daha iyi etki için saçların doğrudan güneş ışığına maruz kalması gerekmektedir. Hem saçlarınızı hem kendi sağlığınızı korumak için doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu yazımızdan bu yılın en çok tercih edilen saç renklerini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares